:  
جمعه 17 ارديبهشت 1395 00:00

چگونه واژینیسموس را درمان کنیم؟

چگونه واژینیسموس را درمان کنیم؟

چگونه واژینیسموس را درمان کنیم؟


 
درمان واژینیسموس به میزان زیادی بستگی به علت وقوع آن دارد. اگر این مشکل یک دلیل مشخص، مانند عفونت یا وجود اعصاب فوق العاده حساس در این ناحیه دارد، می تواند همزمان با درمان واژینیسم درمان شود. اگر دلیل واژینیسموس خیلی واضح نیست، احتمالاً برای برطرف کردن آن، تکنیک هایی به شما آموزش داده خواهد شد.


چگونه واژینیسموس را درمان کنیم
 

روش 1 از 8: درمان از طریق رابطه جنسی

یک متخصص در روان درمانی رابطه جنسی به شما پیشنهاد داشتن رابطه جنسی همراه با مشاوره یا رفتار درمانی را خواهد داد. این روش های درمانی می تواند هر گونه مسئله روانشناسی، مانند ترس یا اضطراب را بررسی کند، با هرگونه باور غیر منطقی و غلط در مورد روابط جنسی در شما مقابله کند و حتی اگر لازم باشد، آموزش هایی در این خصوص به شما ارائه دهد.
علاوه بر این، متخصص می تواند با شما در مورد تکنیک هایی صحبت کند که بتوانید از طریق آنها، بسته شدن غیر ارادی واژن را متوقف کنید. به عنوان مثال، استفاده از تمرین دهنده های واژن و یا ورزش های لگن.

 

روش 2 از 8: تمرین دهنده های واژن

تمرین دهنده های واژن به فرد کمک می کند تا ماهیچه های این ناحیه را در صورت ورود تدریجی چیزی به درون آن، شل نگاه دارد.  این تمرین دهنده ها مجموعه ای از چهار شی صاف و پلاستیکی به شکل آلت تناسلی و در اندازه های مختلف می باشند که می توانند در خانه مورد استفاده قرار بگیرند.

  • اولین بار کوچکترین آن، در صورت نیاز با روغن، استفاده می شود. زمانی که فرد با وارد شدن این سایز به واژن خود مشکلی نداشت، می تواند به استفاده از دومین اندازه در این مجموعه اقدام کند و به همین صورت ادامه دهد. مهم نیست انجام این فرایند چند روز، چند هفته یا چند ماه طول می کشد.

  • تمرین دهنده های واژن برای کشیدن واژن که خیلی تنگ شده، استفاده نمی شوند. خانم هایی که دچار واژینیسموس هستند، در واقع دارای اندازه ی طبیعی در واژن خود می باشند. این تمرین دهنده ها روشی هستند برای کمک به واژن در قبول نفوذ یک جسم خارجی بدون اینکه به طور خودکار بسته شود. البته در صورت تمایل فرد می تواند به جای این آموزش دهنده ها از انگشت های خود نیز استفاده کند.

 

روش 3 از 8: آرامش و لمس کردن

حفظ آرامش و انجام برخی تمرینات ورزشی هم می توانند مؤثر باشند. دوش گرفتن، ماساژ بدن و تمرینات تنفسی، راه های خوبی برای حفظ آرامش و شل شدن بدن هستند.

  • پزشک ممکن است تکنیک هایی با عنوان آرامش پیش رونده نیز به فرد آموزش دهد. این تکنیک ها شامل شل و سفت کردن عضلات مختلف بدن با یک نظم خاص می شوند. از طریق این تکنیک ها فرد می تواند قبل از وارد شدن هر چیزی به داخل واژن خود، عضلات کف لگن را سفت و شل کند.

  • اگر فرد به مرحله ای رسید که توانست انگشت خود را داخل واژن خود قرار دهد، می تواند از تامپون استفاده کند. بسیار مهم است که از تمام این موارد به آرامی استفاده شود و وقتی فرد برای برقراری رابطه جنسی آماده است، قبل از دخول اطمینان حاصل کند که کاملاً تحریک شده است.

 

روش 4 از 8: تمرینات کف لگن

فیزیوتراپیست می تواند به شما تمرین های مربوط به کف لگن آموزش دهد. تمریناتی مانند فشار دادن و آزاد کردن ماهیچه های کف لگن که می توانند به شما کمک کنند تا به ماهیچه های خود کنترل داشته باشید، در نتیجه، کسی که این تمرینات را انجام می دهد، می تواند از بسته شدن غیرارادی ماهیچه های واژن جلوگیری کند.

  • این تمرین ها معمولاً در زمان استفاده از تمرین دهنده های واژن استفاده می شوند.

  • گاهی تکنیکی به نام بیوفیدبک نیز پیشنهاد می شود. یک پروب کوچک وارد واژن شده که ورود آن و فیدبک مربوط به آن و چگونگی انجام تمرینات کنترل می شوند. این پروب جمع شدن ماهیچه ها را احساس کرده و اطلاعات را به مانیتور می فرستد.

  • به هرحال تکنیک بیوفیدبک همیشه در دسترس نیست و برخی پزشکان این روش را بسیار مؤثر نمی دانند.

 

روش 5 از 8: تمرکز حسی 

فرد می تواند با همسر خود تمرکز حسی انجام دهد. تمرکز حسی نوعی درمان از طریق رابطه جنسی است که زن و شوهر می توانند با هماهنگی یکدیگر این رابطه را داشته باشند. این رابطه به این صورت شروع می شود که هر دو نفر با هم توافق می کنند تا برای مدتی رابطه جنسی نداشته باشند. در طول این مدت، می توانند یکدیگر را لمس کنند اما ناحیه ی واژن خانم (یا سینه ی وی) لمس نمی شود. هدف از این کار این است که بدن نداشتن رابطه جنسی را تشخیص دهد. پس از اتمام زمان توافق شده، می توان لمس کردن نواحی واژینال را آغاز کرد که در نهایت باید به رابطه جنسی کامل و دخول بینجامد.
 

روش 6 از 8: جراحی

موارد کمی در این نوع بیماری به جراحی نیاز پیدا می کنند. به هرحال، اگر مشکلات فیزیکی منجر به داشتن یک رابطه جنسی دردناک شود و با واژینیسموس نیز ارتباط دارد، جراحی می تواند مؤثر باشد.
 

روش 7 از 8: درمان اندومتریوز

اندومتریوز یکی از مشکلاتی است که درمان آن به جراحی می انجامد. این بیماری به این صورت است که در هنگام برقراری رابطه جنسی، فرد احساس درد شدید در ناحیه لگن می کند. اندومتریوز باعث می شود که تکه های کوچکی از پوشش داخلی رحم به خارج رحم رشد کنند. جراحی می تواند این بافت ها را از بین ببرد.
 

روش 8 از 8: بزرگ کردن واژن

جراحی گاهی برای بزرگ کردن واژن استفاده می شود. اگر به عنوان مثال جراحی قبل، محل زخم و یا بافتی را به جا گذاشته باشد که واژن فرد را مسدود کرده باشد، جراحی برای بزرگ کردن واژن مورد استفاده قرار می گیرد، به عنوان مثال، اپی زیاتومی در زمان تولد نوزاد. طی یک عمل کوچک می توان بافت های زخمی را حذف کرد. این عمل شامل برش منظمی از بافت زخم و دوخت لبه های منظم با استفاده از نخ های قابل جذب بخیه می باشد. این عمل با یک بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام می شود.منبع: gyrusclinic.com

ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران:
خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 935
5.8/10 (تعداد آرا 12 نفر )
Share  

 


تبلیغ
نکته روز
افراد موفق بر راه حل ها تمرکز می کنند اما افراد متوسط به فردی که مشکل را ایجاد کرده است فکر می کنند. «برایان تریسی»
تبلیغ
مطالب محبوب
تبلیغ

 
تبلیغ

 
تبلیغ

 
تبلیغ

 
تبلیغ

تبلیغ

 
تبلیغ