:  
شنبه 18 ارديبهشت 1395 00:00

چگونه یک مدل مو انتخاب کنیم؟

چگونه یک مدل مو انتخاب کنیم؟

چگونه یک مدل مو انتخاب کنیم؟ 
هنگام نگاه کردن به یک مدل موی جدید برای انتخاب، بافت مو، شکل مو و فرم صورت را باید در تصمیم لحاظ کنید. شاید شما مدل موی جدید آلمانی جلو بلند دوست خود یا مدل موجدار بلند خواهر خود را دوست داشته و تصمیم به کوتاه کردن موهای خود را با همان مدل داشته باشید اما تلاش برای متوجه شدن اینکه کدام مدل مو برای شما بهترین است، بسیار مهم است. چه با داشتن تار موهایی ضخیم و چه نازک، فر یا صاف، مدل مویی برای شما وجود دارد که نگاه همه را به شما جذب می کند.  

روش 1 از 4: در نظر گرفتن فرم صورت برای تعیین بلندی مو

 

1   مدل مویی را انتخاب کنید که فرم صورت شما را کامل کند. به طور کلی یک قاعده این است که مدل موی خود را در تضاد با فرم صورت خود نگه دارید. به عنوان مثال در صورت داشتن صورت گرد، باید با کوتاه کردن لایه یا موجدار کردن موها، زاویه ایجاد کنید. 

 • دانستن فرم صورت به گرفتن تصمیماتی آگاه و مطمئن درباره انتخاب مدل مو کمک می کند. برای متوجه شدن فرم صورت، با یک شانه همه موهای خود را از صورت خود دور کنید. در مقابل آینه ایستاده تا بتوانید صورت خود را مستقیم و نه از زاویه ببینید. از یک ماژیک قابل شستشو، یک رژ، گوشه یک قالب کره سرد یا هر چیز قابل شستشوی دیگری استفاده کرده و گوشه لبه های صورت خود را در آینه، علامت گذاری کنید. 

2   به دنبال ویژگی های صورت (گرد) باشید. صورت های گرد با خطوط منحنی یکنواخت و چانه گرد شناخته می شوند. چانه و پیشانی قدری پهن بوده و استخوان های گونه نسبتاً پهن تری دارند.

 • مدل های کوتاه مناسب با این فرم صورت:‌ موی بلند، مدل لایه ای با بلندی دور صورت دقیقاً زیر چانه، مدل لایه ای با زوایه های تیز،‌ چتری (جلوی موی کوتاه) و مدل لایه ای با بلندی تا سرشانه. 

 • مدل های مناسب برای این فرم صورت: مدل مو فر یا موج دار شده با بابلیس، مدل جمع شده با چتری کنار زده به یک طرف و گیسوان بسیار بلند و پرپشت. 

 • از مدل موی بلند بدون زاویه اجتناب کنید.

3   تشخیص دهید آیا صورت شما (مربع) است. صورت های مربع با فک پهن و گوشه دار، استخوان های گونه پهن و پیشانی پهن شناخته می شوند. 

 • مدل های کوتاه مناسب برای این فرم صورت: موهای بلند با برش معمولی، مدل لایه ای با فاصله لایه های کم که از خط چانه شروع شود، برش تیز با موهایی بلندتر در اطراف صورت، لایه های بی تقارن و درهم و چتری بلندتر از چشم

 • مدل های مناسب این فرم صورت: فر را امتحان کنید. برای مدل جمع، موهای خود را از صورت جمع کرده و در پشت سر دم اسبی یا دم خرگوشی (گرد) جمع کنید (این مدل، خط چانه فوق العاده شما را به نمایش می گذارد). 

 • از کوتاه کردن موهای اطراف صورت و مدل های کوتاه تا کنار چانه اجتناب کنید چرا که زاویه چانه شما را به جای نشان دادن، تیز نشان می دهد. 

4   ببینید فرم صورت شما بیضی است. صورت های بیضی شبیه به فرم صورت گرد اما لاغرتر و کشیده تر هستند. پیشانی و چانه تقریباً عرضی برابر داشته، استخوان گونه پهن تر بوده و خطوط اطراف چانه نرم و منحنی هستند. 

 • مدل های کوتاه مو مناسب با این فرم صورت: برای یک صورت بیضی، تقریباً هر گونه مدل کوتاه مو مناسب است. بهترین مدل و هایلایت را برای خود بیابید. ساختار استخوانی فوق العاده ای دارید؟ لبه های مو را تیز کرده تا چانه را بیشتر نشان دهد. چشمانی شگفت انگیز دارید؟ موی صاف در کنار صورت یا چتری کنار زده شده (همه موهای جلو به یک طرف) توجه را به چشمان شما جلب خواهد کرد. 

 • مدل های مو مناسب با این فرم صورت: مدل های جمع مانند مدل جمع شده در وسط و پشت سر. 

5   به دنبال نشانه های صورت (قلبی شکل) باشید. صورت های به شکل قلب معمولاً با چانه های باریک و تیز و پیشانی پهن شناخته می شوند. استخوان گونه ها به همان اندازه عرض پیشانی یا اندکی پهن تر هستند. 

 • مدل های کوتاه مناسب با این فرم صورت: توجه را از چانه تیز با استفاده از چتری کنار زده شده به یک طرف یا چتری پخش شده روی پیشانی، منحرف کنید. یک کوتاهی سریع، اغلب بهترین انتخاب است. از مدل لایه ای با شروع لایه ها در چانه، اجتناب کنید. 

 • مدل های موی مناسب با این فرم صورت: یک مدل جمع سنتی را، که قدری حجم به بالای سر اضافه می کند، امتحان کنید. 

 • عقب زدن موها، حجم موهایتان را کاهش می دهد، از این مدل پرهیز کنید. 

6   در نظر بگیرید آیا فرم صورت شما (مثلثی) است. فرم صورت مثلثی، شکلی کاملاً برعکس صورت قلبی شکل دارد به این معنی که فکی پهن، به یک پیشانی با عرض کم منتهی می شود. 

 • مدل های کوتاه مناسب با این فرم صورت: موهای اطراف صورت خود را طوری کوتاه کنید که به خط چانه برسند. موهای کوتاه با حجم زیاد، مدلی ایده آل برای فرم صورت مثلثی است. موهایی به بلندی استخوان کتف یا بلندتر نیز انتخاب خوبی است. 

 • مدل های موی مناسب با این فرم صورت: بستن مو به مدل دم اسبی شل باعث افتادن قدری از موها در اطراف صورت می شود. 

 • از مدل جمع به خاطر جمع کردن موها در اطراف صورت اجتناب کنید. 

7   ببینید فرم صورت شما (لوزی) است. صورت های با فرم لوزی دارای استخوان های گونه عریض و چانه و پیشانی باریک هستند. 

 • مدل های کوتاه مناسب برای این فرم صورت: چتری پر صاف و یک مدل کوتاه مثلاً مدل کوتاه تا چانه به عرض منطقه چانه شما اضافه می کند. 

 • مدل های مناسب برای این فرم صورت: بستن مو به شکل دم اسبی در بالا یا دم خرگوشی با داشتن چتری. 

 • مراقب مدل های مو دارای فرق از وسط یا بلند در وسط سر باشید. این مدل ها مناسب این فرم صورت نیستند. 
8   ببینید آیا صورت شما (کشیده) است. صورت های کشیده پهنای یکسان در همه قسمت های صورت دارند به این معنی که پیشانی استخوان گونه و چانه هم عرض هستند. 

 • مدل های کوتاه مناسب این فرم صورت: چتری یک تکه، چتری کنار زده شده به یک طرف یا موهایی به بلندی چانه برای ایجاد و هم پهنا در صورت. در صورت داشتن صورتی کشیده همواره موهای خود را کوتاه نگه داشته و بلند نکنید چرا که موی بلند صورت را کشیده تر نشان می دهد. 

 • مدل های مناسب این فرم صورت: فر و موج، بسیار عالی هستند. 

 • از مدل ها و کوتاهی های بلند تر از حد شانه اجتناب کنید.  

روش 2 از 4: در نظر گرفتن بافت مو برای تعیین مدل کوتاه

1   مدلی مناسب با بافت موی خود انتخاب کنید. مو، دارای انواع بافت است، از لخت و ابریشمین گرفته تا مجعد و مواج و باید مدل کوتاه را مناسب با بافت موی خود انتخاب کنید. 

 • به عنوان مثال،‌ موی کوتاه و به هم ریخته برای موهای صاف با تارهایی نازک مناسب بوده ولی برای موهایی ضخیم و مجعد، مانند کابوس به نظر خواهد رسید. 

2    مدلی برای موهایی با تارهای نازک انتخاب کنید. در صورت داشتن تارهایی نازک و بافت ابریشمی، موهای خود را صاف بلند نکنید چراکه بلند کردن ساده این نوع مو به شما ظاهری بچه گانه می دهد. در عوض،‌ مدل لایه ای حجم دهنده را امتحان کرده و یا اینکه مدلی قدری کوتاه تر،‌ به بلندی سرشانه، را انتخاب کنید. 

 • چتری های خود را پرپشت و یکدست کوتاه نکنید بلکه آنها را به یک طرف کنار بزنید. 

3   بر تار موهای ضخیم خود کار کنید. در صورت داشتن تار موهایی ضخیم موهایی حالت دار با فر یا موج طبیعی مناسب است. موهای خود را بیش از اندازه کوتاه نکنید. در غیر این صورت، سر شما تبدیل به درخت کریسمس شده و تپه ای از مو روی سر خود خواهید داشت. موهای مجعد معمولاً به قدری بلندی نیاز داشته تا آنها را رو به پایین بکشد. 

 • مدل های کوتاه با قد چانه و یا کمتر را در نظر داشته باشید و اگر موهای مجعد دارید،‌ آنها را قدری بلندتر کنید. 

4   بدانید موهایی با ضخامت متوسط را می توان به مدل های مختلفی درآورد. در صورت داشتن موهایی با ضخامت متوسط و بافت معمولی می توانید از مدل های کوتاه یا بلند استفاده کنید. مدل های مختلفی را روی موهای خود امتحان کرده و فرم صورت خود را در ذهن داشته باشید.  

روش 3 از 4: استفاده از مو برای نشان دادن ویژگی های خاصی از صورت

1   بر نقاط قوت خود تاکید کنید. یک مدل کوتاهی خوب باید توجه را به قسمت های مورد علاقه شما جلب کند. نهایتاً یک مدل مو یا یک آرایشگر باید به شما احساس اطمینان و جذابیت بدهد، بنابراین، از این موضوع به سود خود استفاده کنید. 

 • به عنوان مثال، در صورت علاقه به طول گردنتان، مدل موی کوتاه یا یک مدل جمع در بالا را برای نشان دادن گردنتان امتحان کنید. 

 • برای جلب توجه به چشمانتان، چتری بلند بگذارید تا چشمانتان را برجسته کند. 

2   عیوب خود را بپوشانید. یک مدل کوتاه مناسب همچنین می تواند ویژگی هایی را که خیلی دوست ندارید، پوشانده یا مخفی کند. 

 • در صورت داشتن گوش هایی بزرگ، موهای خود را خیلی کوتاه نکرده و همه موهای خود را دم اسبی یا دم خرگوشی نبندید (یا برای مردان، قدری مو را در کنار موها بلند گذاشته یا تصور پهنا و تقارن ایجاد می کند). 

 • در صورت داشتن پیشانی عریض و عمیق می توانید آن را با چتری بپوشانید. 

 • در صورت علاقه نداشتن به بلندی گردنتان، با لایه های بلند آن را بپوشانید. 

3   رنگ کردن موها را در نظر بگیرید (انتخابی). رنگ کردن مو احتمالاً به نگه داری زیاد نیاز داشته اما به رنگ پوست شما طراوت بخشیده و ظاهر کلی شما را بهبود می بخشد. انتخاب رنگ و سایه مناسب می تواند سخت باشد، بنابراین، با آرایشگر خود درباره رنگ مناسب با پوست خود مشورت کنید. 

 • در صورت علاقه به دانستن مطالبی درباره رنگ مناسب برای موهای خود، اینجا کلیک کنید.  

روش 4 از 4: تغییر مدل موهایتان

 

1   قدری با مدل موهای خود بازی کنید. در عین اهمیت به خاطر سپاری فرم صورت و بافت مو باید قدری مدل موهای خود را تغییر داده و ببینید کدام مدل مو را بیشتر می پسندید. جلوی یک آیه ایستاده و چند مدل مو را امتحان کرده یا موهای خود را به عقب شانه کرده و ببینید از موهای کوتاه برای خود خوشتان می آید. موهای خود را صاف کرده یا آنها را فر کنید و ببینید ظاهر جدید خود را دوست دارید. برای مردان، مدل سیخ سیخی یا شانه رو به عقب را امتحان کنید. 

 • نهایتاً باید مدلی را انتخاب کنید که صرف نظر از نشان دادن ویژگی های مورد علاقه تان، به شما حس اعتماد به نفس و شادی دهد. مدل موی کوتاه انتخابی شما، باید براساس ترجیحات شما باشد.

 2   به عکس هنرمندان و ورزشکاران محبوب با فرم صورت یکسان با شما نگاه کنید. فرم صورت خود را در اینترنت جستجو کرده و در جستجوی تصاویر و عکس افرادی با همان فرم صورت خود را ببینید. به مدل کوتاه موی افراد در این عکس ها توجه کرده و ببینید آیا خود شما این مدل کوتاهی را دوست دارید. 

 • در صورت علاقه به یک مدل مو، عکس را چاپ کرده و آن را به آرایشگر خود نشان دهید. 

3   با یک آرایشگر حرفه ای صحبت کنید. در صورت مشکل بودن یافتن مدل موی مناسب، یک قرار با یک آرایشگر گذاشته و درباره امکانات خود صحبت کنید. نباید موهای خود را هر مرتبه در یک آرایشگاه کوتاه کنید اما صحبت کردن با یک آرایشگر درباره گرفتن تصمیم، بسیار کمک کننده است. 4   به نگهداری فکر کنید. در نظر بگیرید هر روز چقدر زمان می خواهید برای مدل موی خود صرف کنید. در صورت عدم تمایل به گذاشتن بیش از 5 دقیقه زمان در صبح، احتمالاً مدل لایه ای با نیاز به صاف کردن یا فر کردن هر لایه به صورت مجزا، برای شما مناسب نخواهد بود.

 • به خاطر داشته باشید که برای موهای کوتاه، جهت حفظ اندازه موها، هر سه یا چهار هفته به یک کوتاهی مجدد نیاز خواهید داشت. 

 • موهای بلند از سویی دیگر، شش تا هشت هفته را بدون کوتاهی می توانند سر کنند اما برای جلوگیری از ایجاد موخوره و آسیب در اثر گرما باید توجه ویژه ای داشته باشید. 

5   همه چیز را کنار هم بگذارید. اکنون پس از بررسی فرم صورت، بافت مو، ویژگی های صورت و نگهداری، مدل مویی را انتخاب کنید که فکر می کنید همه این مسائل را در کنار هم دارد.

 • یک مصالحه، پیدا کنید. به عنوان مثال در صورت یافتن مدل مویی با تصور عالی بودن با فرم صورت گرد شما و در عین حال نگرانی از بلند بودن تار موهای نازکتان از آرایشگر خود بپرسید آیا روشی برای افزون حجم به این مدل وجود دارد. او از کار کردن با شما و طراحی مدل موهایتان براساس نیازهای شما بسیار خوشحال خواهد شد.  

نکات 

 • مراقب موهای خود باشید. موخوره را در اولین فرصت کوتاه کرده و از وارد شدن آسیب حرارتی در اثر استفاده از شسوار یا اتوی مو پرهیز کنید. 

 • در صورت داشتن موهایی بلند و آسیب دیده، پیدا کردن مدل مویی کوتاه تر و مناسب با فرم صورت خود را در نظر داشته باشید چرا که موهای کوتاه سلامت تر باقی مانده و باید سریع تر کوتاه شوند. 

 • به جز افراد دارای موهایی بسیار نازک و چرب، اغلب ما نیازی به شستن هر روزه موهایمان نداریم. موهای خود را یک روز در میان شسته و از یک برس با موی طبیعی برای زدودن چربی یا یک شامپوی خشک (بدون نیاز به آب) برای پاک کردن چربی ها استفاده کنید. موهای شما باید درخشان تر و کمتر مجعد دیده شوند. 

 • یک آرایشگر خوب پیدا کنید. به محض دانستن داشتن آرایشگری قابل اعتماد، کوتاه کردن موها تنش بسیار کمتری خواهد داشت. یک جستجو انجام داده و یک فرد حرفه ای پیدا کنید که به ایده های شما گوش کرده و نیازهایتان را دقیقاً اجرا کند. این کار احتمالاً هزینه بیشتری خواهد داشت، اما در طولانی مدت این هزینه جبران خواهد شد؛چراکه پس از یک کوتاهی بد، نیازی به مراجعه به یک آرایشگاه دیگر برای درست کردن موهایتان نخواهید داشت.  

هشدارها 

 • موهای فر یا خیلی حالت دار با چتری کوتاه خوب به نظر نمی رسند. تنها در صورتی جلوی موهای خود را به شکل چتری کوتاه کنید که هر روز آنها را صاف کنید. 
منبع: wikihow.com
ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران:
خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 6866
6/10 (تعداد آرا 3 نفر )
Share  

 


تبلیغ
نکته روز
افراد موفق بر راه حل ها تمرکز می کنند اما افراد متوسط به فردی که مشکل را ایجاد کرده است فکر می کنند. «برایان تریسی»
تبلیغ
مطالب محبوب
تبلیغ

 
تبلیغ

 
تبلیغ

 
تبلیغ

 
تبلیغ

تبلیغ

 
تبلیغ