:  
دوشنبه 26 آبان 1393 00:00

چگونه وقتی یک آیفون جدید خریداری می نماییم، 11 کار مهم را انجام دهیم؟

چگونه وقتی یک آیفون جدید خریداری می نماییم، 11 کار مهم را انجام دهیم؟وقتی یک آیفون جدید می خرید _ و به ویژه اگر اولین آیفون خود را خریده اید _ صدها چیز باید فرا گرفته و انجام دهید. ولی باید این کار را از جایی شروع کنید و قطعاً موارد اساسی عبارت از همین موارد آغازین خواهد بود.
وقتی یک آیفون جدید می خرید حتما دستور العمل مربوط به 10 کاری را که باید در ابتدا  انجام دهید، بخوانید و اگر آیفون را برای یک کودک خریداری نموده اید، گزینه یازدهم نیز وجود دارد). با این کار به زودی تبدیل به یک کاربر ماهر آیفون خواهید شد.

1   اقدام به نصب iTunes نمائید. وقتی صحبت از آیفون در میان است، آیتونز چیزی فراتر از برنامه ذخیره و پخش موسیقی خواهد بود. بلکه ابزاری برای افزودن یا حذف موزیک، ویدیو، تصویر، برنامه و غیره از آیفون شما نیز می باشد. همچنین در آن تعدادی تنظیمات در رابطه با چیزی که در آیفون شما وجود دارد، عنوان شده است. بدون شک این برنامه نقش حیاتی در آیفون و بکارگیری آن دارد.

2   آی دی اپل ایجاد نمایید. اگر درصدد استفاده از آیتونز استور یا اپ استور هستید _ و به عبارت دیگر باید این کار را انجام دهید حتما نیاز به اپل آی دی (اکانت آیتونز) خواهید داشت، اصولاً اگر نمی خواهید از صدها امتیاز شگفت انگیز آیفون استفاده کنید، پس برای چه آن را خریده اید؟ این اکانت رایگان نه تنها به شما امکان خرید موزیک، فیلم، برنامه و غیره را در آیتونز می دهد بلکه در ویژگیهای مثمر ثمر دیگری چون آی مسیج، ای کلاود، فایند مای آیفون، فیس تایم و بسیاری از فن آوریهای دیگر موجود در آیفون نیز بکار می رود. هر چند شاید برخورداری از اپل ای دی یک الزام نباشد، ولی به نظر من ضروری است.

3   آیفون جدید را فعال کنید. نیازی به گفتن آن نیست که اولین چیزی که باید در مورد آیفون خود بدانید فعال نمودن آن است. شما می توانید فی الفور هر کاری را که می خواهید با آیفون خود انجام داده و استفاده از آن را در چند دقیقه آغاز کنید. فرآیند اصلی راه اندازی موجب فعال شدن آیفون شده و به شما امکان انتخاب تنظیمات اصلی را برای استفاده از ویژگیهایی چون فیس تایم، فایند مای آیفون، آی مسیج و غیره می دهد. می توانید بعداً اگر خواستید آنها را تغییر دهید.

4   آیفون خود را راه اندازی نموده و همگام سازی کنید. وقتی مراحل مربوط به آیتونز و اپل آی دی را پشت سر گذاشتید، حال زمان آن فرا رسیده که آیفون را به کامپیوتر خود وصل نموده و محتوای آن را بارگذاری کنید. این کار می تواند شامل بارگذاری موسیقی از فهرست موسیقی، کتاب اینترنتی، تصویر، فیلم یا غیره باشد. مقاله ای که به گزینه بالایی لینک شده می تواند در این باره به شما یاری برساند، همچنین در آن نکاتی برای تنظیم مجدد آیکن برنامه های شما ذکر شده است. حال که مراحل همگام سازی از طریق USB انجام شد، می توانید تنظیمات خود را تغییر داده و این کار را مجدداً ازطریق وای فای انجام دهید.

5   آی کلاود را پیکربندی نمایید.  اگر آی کلاود داشته باشید استفاده از آیفون بسیار آسانتر خواهد بود _ به ویژه اگر از بیش از یک کامپیوتر یا موبایل دارید که موزیک، برنامه ها و یا اطلاعات تان در آنها ذخیره شده است. آی کلاود اقدام به جمع آوری ویژگیهای متعدد در یک ابزار منفرد می کند که اعم از قابلیت پشتیبانی داده ها در سرورهای اپل و نصب مجدد آنها در اینترنت با یک کلیک و یا همگام سازی خودکار دیتا در دستگاه می باشد. آی کلاود همچنین به شما امکان دانلود مجدد هر چیزی را که از آیتونز استور خریداری نموده اید می دهد، بنابراین حتی اگر آنها را حذف نموده و یا از دست بدهید، واقعاً از بین نرفته اند. و این برنامه رایگان است!
ویژگیهایی که باید در مورد آی کلاو بدانید عبارتند از:

  • سوالات متداول در مورد آی کلاو
  • دانلودهای اتوماتیک موزیک، برنامه ها و غیره
  • دانلود مجدد موارد خریداری شده از آیتونز/ اپ استور
  • مطابقت آیتونز

6   فایند مای آیفون را راه اندازی کنید. این راه اندازی بسیار مهم است. فایند مای آیفون یکی از ویژگیهای آی کلاود است که به شما امکان استفاده از GPS تعبیه شده در آیفون را برای موقعیت یابی آن بر روی یک نقشه می دهد. در صورتی که آیفون خود را گم کردید و یا اینکه به سرقت رفت از راه اندازی این ویژگی بسیار خوشحال خواهید شد. در آن صورت خواهید توانست خیابانی را که گوشی تان در آنجاست شناسایی کنید و اطلاعات مفیدی را به پلیس در مورد گوشی به سرقت رفته تان بدهید. ولی برای استفاده از فایند مای آیفون در ابتدا باید آن را راه اندازی کنید. همین الان این کار را انجام بدهید و بعداً برای پشیمانی دیر خواهد بود. لازم به ذکر است که راه اندازی فایند مای آیفون مشابه داشتن برنامه آن نیست. شما لزوماً به این برنامه نیاز ندارید.

7   آی دی تاچ را راه اندازی نموده و از آن استفاده کنید که اسکنر اثر انگشت می باشد.  اگر می خواهید آیفون خود را در وضعیت ایمن نگه دارید این گام یک مرحله بسیار مهم دیگر می باشد. تاچ آی دی عبارت از اسکنر اثرانگشت موجود در آیفون 
5S و 6  و 6 Plus است. هر چند تاچ آی دی در اصل فقط برای باز نمودن قفل آیفون بکار رفته، و نیز برای خرید از آیتونز یا اپ استور بوده، در iOS 8 هر برنامه ای قادر به استفاده از آن می باشد. یعنی هر برنامه ای که از رمز عبور استفاده می کند یا نیاز به ایمن نگه داشتن دیتا دارد می تواند آن را به کار گیرد. همچنین این مورد برنامه ای مهم برای Apple Pay ، سیستم پرداخت وایرلس اپل است. تاچ آی دی به آسانی قابل راه اندازی بوده و مورد استفاده قرار می گیرد و امنیت بیشتر تلفن شما را موجب می شود و از این رو باید از آن استفاده کنید.

8   برنامه های تعبیه شده را فرا بگیرید. در عین حال که برنامه هایی که در اپ استور می گیرید عبارت از مواردی هستند که بیشترین کاربرد را دارند، ولی آیفون انتخاب بسیار جالبی را از برنامه های موجود امکانپذیر می گرداند. قبل از آنکه به زیر و رو کردن آن بپردازید نحوه استفاده از این برنامه ها را برای پردازش وب، ایمیل، تصاویر، موسیقی، تماس و غیره فرا بگیرید.

9   از برنامه های جدید استفاده کنید. وقتی مدت زمانی را صرف برنامه های موجود نمودید، گام بعدی تان عبارت از اپ استور خواهد بود که در آن انواع مختلف برنامه های جدید وجود دارد. اعم از اینکه درصدد یافتن بازی ها یا برنامه ای برای تماشای نت فلیکس روی آیفون خود باشید، ایده های متعددی را نیز می توانید بیازمایید که اگر رایگان هم نباشد بیشتر از یک یا دو دلار نخواهد بود.

10   حال برای کارهای حرفه ای تر آماده هستید. در این نکته، به موارد اساسی استفاده از آیفون دست یافته اید. ولی هنوز هم چیزهای بسیار بیشتری است که باید در مورد آیفون بدانید. در آن تمامی اسرار مفید و سرگرم کننده نهفته است.

11   اگر آیفون را برای یک کودک خریداری نموده اید. آیفون دارای ابزاری است که به والدین امکان مراقبت از کودکان را در برابر موضوعات مربوط به بزرگسالان می بخشد و آنها را در برابر خطرات آنلاین مصون می سازد. همچنین اگر علاقه دارید که آیفون کودک خود را در برابر گم شدن یا به سرقت رفتن تضمین نمایید.
 


منبع: 
www.ipod.about.com
ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران:
خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1693
5.8/10 (تعداد آرا 11 نفر )
Share  

 


تبلیغ
نکته روز
افراد موفق بر راه حل ها تمرکز می کنند اما افراد متوسط به فردی که مشکل را ایجاد کرده است فکر می کنند. «برایان تریسی»
تبلیغ
مطالب محبوب
تبلیغ

 
تبلیغ

 
تبلیغ

 
تبلیغ

 
تبلیغ

تبلیغ

 
تبلیغ