:  
یکشنبه 7 دى 1393 00:00

چگونه طول عمر باتری آیفون خود را افزایش دهیم؟

چگونه طول عمر باتری آیفون خود را افزایش دهیم؟

چگونه طول عمر باتری آیفون خود را افزایش دهیم؟

حتی اگر برای چند روز از آیفون استفاده کرده باشید، بطور حتم دریافته اید که این تلفن ها از هر گوشی یا اسمارت فون دیگری قدرتمندتر بوده و بسیار جالب توجه می باشد، البته همانطور که می دانید برخورداری از چنین امتیازهایی بهای خاص خود را می طلبد. کارکرد باتری، و هر کاربری که بطورگسترده از آیفون استفاده می کند باید تقریباً هر چند روز یک بار باتری گوشی را شارژ نماید.  روش های متعددی برای حفاظت از طول عمر باتری آیفون وجود دارد، ولی بسیاری از آنها مستلزم غیرفعال نمودن سرویس ها و ویژگیهای مختلف است که موجب می شود تا به دو راهی انتخاب بین تمامی کارهای خوشایندی که آیفون انجام می دهد و برخورداری از شارژ کافی برای استفاده از آنها بر بخوریم.

  در اینجا به 20 نکته طلایی اشاره می کنیم که به افزایش طول عمر باتری آیفون شما کمک می کند وشامل نکات جدیدی در مورد iOS 8 نیز می باشد، که دارای ویژگیهایی است که نسبت به مدل ها موجود موجب خالی شدن سریعتر شارژ باتری می گردد. نیازی نیست که همه این نکات را دنبال کنید ولی مطالعه برخی از آنها خالی از فایده نخواهد بود. می توانید فقط از نکاتی بهره ببرید که به شما در نحوه استفاده از آیفون یاری می رساند.


روشنایی صفحه نمایش را کاهش دهید

 

1   روشنایی خودکار را روشن کنید (Auto-Brightness)

آیفون دارای حسگر محیطی نور است که موجب تنظیم روشنایی صفحه بر مبنای نور اطراف هم به منظور صرفه جویی درشارژ باتری و هم سهولت کاربری می شود (یعنی در جاهای تاریک، این نور نیز تیره تر بوده و وقتی که نور در محیط وجود داشته باشد اندکی روشن تر می شود). روشنایی خودکار رافعال نمایید، به این روش می توانید در انرژی صرفه جویی کنید  چرا که در جاهای تاریک انرژی کمتری استفاده خواهید کرد. این کار را به ترتیب ذیل انجام دهید:

1    وارد Settings شوید

2   به Display & Brightness بروید. (در iOS 7 با عنوان Brightness & Wallpaper نشان داده می شود)

3   اسلایدر روشنایی خودکار را روی روشن/سبز قرار دهید.

 
روشنایی صفحه نمایش را کاهش دهید

2   روشنایی صفحه نمایش را کاهش دهید

 

می توانید روشنایی پیش فرض صفحه نمایش آیفون خود را با این اسلایدر کنترل نمائید. نیازیبه گفتن آن نیست که هر قدر روشنایی پیش فرض در نظر گرفته شده برای صفحه نمایش بیشتر باشد، نیاز به برق بیشتری خواهد داشت. با انجام مراحل ذیل روشنایی صفحه نمایش را کمتر نموده و در شارژ باتری آیفون خود صرفه جوئی نمائید:
 
1   وارد Settings شوید

2     به 
Display & Brightness بروید. (در iOS 7 با عنوان Brightness & Wallpaper نشان داده می شود)

3   اسلایدر را تا میزان دلخواه خود حرکت دهید.
 

تصاویر متحرک و انیمیشن را در پیش زمینه قرار ندهید

3   تصاویر متحرک و انیمیشن را در پیش زمینه قرار ندهید (iOS 7).یکی از جالب ترین ویژگیهای iOS 7 پیش زمینه متحرک می باشد، که بسیار خوشایند است ولی اگر آیفون خود را حرکت داده و به تماشای آیکون های اپلیکیشن و تصویر پیش زمینه بپردازید، خواهید دید که به آهستگی و مستقل از هم حرکت می کنند، بطوری که گویا در سطوح متفاوتی قرار گرفته اند. این ویژگی اثر پارالاکس یا اختلاف منظر نامیده می شود که واقعاً جالب است ولی در عین حال شارژ باتری را تمام می کند. شاید بخواهید این ویژگی را فعال نموده و از آن لذت ببرید، ولی اگر چنین نیست، با طی مراحل ذیل می توانید آن را غیرفعال نمائید:


1   Settings

2   General

 
3  Accessibility


4   Reduce Motion

5   اسلایدر را روی سبز/روشن تنظیم نمائید.
 
 
پیش زمینه پویا را غیر فعال کنید

4   پیش زمینه پویا را غیرفعال کنید (iOS 7) 
 

یک ویژگی جالب دیگر معرفی شده در iOS 7 عبارت از وال پیپرهای انیمیشنی است که در زیرآیکون های اپلیکیشن حرکت می کنند. این پیش زمینه های پویا  نوعی جلوه خاص و بسیار دلپذیر ایجاد می کنند، ولی نسبت به یک تصویر پیش زمینه ساده و ثابت از انرژی برق بیشتری استفاده می کنند. این پیش زمینه ها را نمی توان روشن یا خاموش نمود، بلکه فقط کافی است آنها را از فهرست وال پیپرها و پیش زمینه ها انتخاب نکنید.
 
 
بلوتوث را خاموش کنید

5   بلوتوث را خاموش کنید

 
شبکه وایرلس بلوتوث دارای فواید ویژه ای برای کاربران گوشی های همراه با هدست های وایرلس می باشد. ولی انتقال وایرلس دیتا نیاز به شارژ باتری داشته و اگر بخواهید همواره بلوتوث خود را برای دریافت دیتا روشن نگه دارید به شارژ بیشتری نیاز خواهید داشت. بلوتوث را خاموش کنید و زمانی که آن را روشن کنید که قصد ارسال یا دریافت دیتا دارید:

1   به 
Settings بروید

2   Bluetooth

 
3   اسلایدر را روی خاموش/سفید قرار دهید

همچنین می توانید به تنظیمات بلوتوث از طریق مرکز کنترل دست یابید. به این منظور از نوار زیرین صفحه نمایش آیکون بلوتوث را انتخاب کنید بگونه ای که رنگ آن خاکستری شود.


 
دیتای تلفن همرا یا LTE را خاموش کنید

 

6   دیتای تلفن همراه یا LTE را خاموش کنید. اتصال تقریباً دائمی پیشنهاد شده توسط آیفون به معنای اتصال به شبکه های تلفن همراه 3G وپر سرعت 4G LTE  می باشد. همانطور که می دانید استفاده از 3G و 4G LTE مستلزم مصرف انرژی بیشتر برای دستیابی به سرعت بالاتر دیتا و تماس هایی با کیفیت بالاتر می باشد. کار کردن با سرعت پائین تر سخت تر است ولی اگر به انرژی برق بیشتری نیاز دارید، LTE را خاموش نموده و فقط از شبکه های قدیمی تر و آهسته تر استفاده نمائید، در این صورت شارژ باتری دیرتر خالی می شود و یا گزینه turn off all cellular dataرا خاموش کنید و یا فقط از Wi-Fi استفاده کنید و یا اینکه در کلّ هیچ اتصالی نداشته باشید. به این منظور:


1   به Settings بروید
 
celluar
   2

 
3   فعال بودن Enable LTE را خاموش یا سفید نموده تا از شبکه های دیتای تلفن همراه آهسته تر استفاده نمائید و در عین حال همچنان امکان استفاده از دیتای تلفن همراه را داشته باشید

 
4   به منظور محدود نمودن خود به Wi-Fi، دیتای تلفن همراه را در حالت خاموش/سفید قرار دهید
 


وای فای را wi-fi را در حالت خاموش نکه دارید

 

7   وای – فای Wi-Fi را در حالت خاموش نگه دارید.

 
نوع دیگر شبکه پر سرعت که آیفون می تواند به آن وصل شود وای – فای است،  Wi-Fi حتی سریعتر از 3G یا 4G است، چرا که فقط در جایی قابل دستیابی است که هات اسپات وجود داشته باشد. اینکه همواره Wi-Fi را روشن نگه دارید به امید اینکه یک هات اسپات باز پدیدار شود روشی عالی برای خالی شدن شارژ باتری شما می باشد. به این دلیل اگر در آن لحظه از وای فای استفاده نمی کنید به روش ذیل آن را خاموش کنید:

1    
به Settings بروید

       Wi-Fi    2

3   آن را در حالت خاموش/سفید قرار دهید همچنین می توانید از بخش مرکز کنترل اقدام به خاموش نمودن 
Wi-Fi کنید. به این منظور باید بخش پائین صفحه نمایش را به بالا کشیده و آیکون Wi-Fi را انتخاب کنید تا به رنگ خاکستری درآید.
 
 
سرویس های مکانی را خاموش کنید

8     سرویس های مکانی را خاموش کنید

 
یکی از جالب ترین ویژگیهای آیفون عبارت از GPS تعبیه شده در آن می باشد. این ویژگی موجب می شود تا بدانید در کجا هستید و بتوانید مسیر و جهات دقیق رانندگی را پیدا کنید، اطلاعاتی را در اختیار اپلیکیشن تلفن شما قرار می دهد که به شما در پیدا کردن رستوران کمک کند و خدماتی از این قبیل. ولی همانند هر سرویس دیگری که اقدام به ارسال دیتا از طریق یک  شبکه می کند این سرویس هم نیاز به شارژ بالای باتری برای کار کردن دارد. زمانی که ازسرویس های مکانی استفاده نمی کنید و قصد استفاده از آن را بصورت فوری ندارید، آنها را خاموش نموده و در مصرف باتری صرفه جوئی کنید. می توانید سرویس های مکانی را با طی این مراحل خاموش کنید:

1    
به Settings بروید

2    Privacy 


 Location Services     3


4    آن را در حالت خاموش/ سفید قرار دهید
 
سایر تنظیمات مکانی را خاموش کنید

9     سایر تنظیمات مکانی را خاموش کنید. آیفون می تواند فعالیت های مفید بسیاری را در پیش زمینه انجام بدهد، ولی هر قدر این فعالیت ها بیشتر باشد، به ویژه فعالیت هایی که با اتصال به اینترنت یا GPS صورت می گیرد، به سرعت شارژ باتری را تمام می کند. برخی از این ویژگیها چندان برای کاربران آیفون موردنیاز نمی باشد، و می توان آن را به منظور تداوم شارژ باتری خاموش نمود. این تنظیمات را به این صورت می توان پیدا کرد:

 

1   به  Settings بروید 
 
2   Privacy 
 
 Location Services    3
 
System Services    4   

 
5     اقدام به خاموش نمودن

 
Diagnostics & Usage ، Location-Based iAds، Popular Near Me و Setting Time Zoneنمائید.
 
از رفرش شدن اپلیکشن پیش زمینه خودداری کنید

10  از رفرش شدن اپلیکشین پیش زمینه خودداری نمائید (iOS 7). ویژگیهای متعدد و جدیدی در iOS 7  وجود دارد که برای هوشمندی هر چه بیشتر آیفون شما طراحی شده و هر زمانی که به آنها نیاز داشتید می توانید مورد استفاده قرار دهید. یکی از این ویژگیها عبارت از رفرش نمودن اپلیکیشن پیش زمینه می باشد. این ویژگی متوجه آن دسته از برنامه هایی می شود که به کرّات از آنها استفاده می کنید، نیز بستگی به ساعتی از روز دارد که از آنها استفاده می کنید و سپس بصورت اتوماتیک اقدام به آپدیت نمودن آنها می کند بگونه ای که وقتی دفعه بعد اپلیکیشن را باز می کنید آخرین اطلاعات موجود انتظار شما را می کشد. برای مثال اگر عادت دارید که رسانه اجتماعی را در ساعت 7:30 صبح چک کنید،  iOS 7 آن رافرا می گیرد و قبل از آن ساعت بصورت اتوماتیک اقدام به آپدیت نمودن آن می کند. نیازی به گفتن نیست که این ویژگی سودمند موجب خالی شدن سریعتر شارژ باتری می شود. برای خاموش نمودن آن، مراحل ذیل را طیّ کنید:

 

1   به  Settings بروید

   General   2 

Background App Refresh   3

4   یا این ویژگی را بطور کامل غیرفعال کنید یا اینکه آن را فقط برای برنامه های خاصی که قصد استفاده از آن را دارید در نظر بگیرید.

 
اجازه ندهید که اپلیکشن ها بطور اتوماتیک آپدیت شوند

11    اجازه ندهید که اپلیکیشن ها بطور اتوماتیک آپدیت شوند (iOS 7).اگر از iOS 7 استفاده می کنید نگران فراموش نمودن به روز نمودن دستی اپلیکیشن های خودنباشید. حال ویژگی وجود دارد که بصورت اتوماتیک اقدام به آپدیت نمودن آنها می کند. بله خیلی خوب است ولی در عین حال شارژ باتری شما را خالی می کند. اگر می خواهید این روند آپدیت نمودن فقط زمانی صورت پذیرد که قصد آن را دارید مراحل ذیل را طیّ کنید تا در عین حال مدیریت بهتری بر باتری آیفون خود داشته باشید:


1   به  Settings بروید
 
 iTunes & App Store    2

3   در بخش Automatic Downloads آپدیت ها Updates را پیدا کنید

4   اسلایدر آن را بر روی خاموش/سفید قرار دهید.

 
  
برنامه جذب دیتا را فعال کنید data push off

12    برنامه جذب دیتا را فعال کنید (Data Push Off).آیفون را می توان بطوری تنظیم نمود که امکان جذب ایمیل و داده های دیگر به آن وجود  داشته باشد، و در مورد برخی انواع اکانت ها، این اتفاق زمانی روی می دهد که داده های جدیدی قابل دسترسی باشند. حتما تا به حال دریافته اید که دسترسی به شبکه های وایرلسهمراه با مصرف بالای انرژی است، پس برنامه جذب دیتا را خاموش کنید و به این روش تعداد دفعاتی را که تلفن شما به شبکه وصل می شود، کم کنید که موجب می شود تا شارژ باتری شما  دوام بیشتری داشته باشد. به این منظور باید ایمیل خود را نیز تنظیم کنید تا بصورت دوره ای چک شود یا اینکه آن را بطور دستی چک کنید (جهت اطلاعات بیشتر به نکته بعدی توجه کنید).


این کار را به این ترتیب انجام بدهید:

.1 
به  Settings بروید

 Mail, Contacts, Calender   .2

   Fetch New Data  .3


4.   Push
کمتر سراغ ایمیل خود بروید
 

13  کمتر سراغ ایمیل خود بروید. هر قدر که کمتر به ایمیل خود سر بزنید باتری کمتری نیز مصرف خواهد شد. با تنظیم نمودن تلفن خود بر روی کمتر ایمیل خود را چک کنید در مصرف شارژ باتری صرفه جوئی کنید. بهتر است این کار را یک بار در ساعت انجام دهید و اگر در مورد صرفه جوئی در شارژ باتری بسیار جدی هستید این کار را بصورت دستی انجام دهید. چک کردن دستی ایمیل به آن معناست که هرگز هیچ ایمیلی در گوشی منتظر شما نخواهد بود و در عین حال شارژ باتری نیز زود تمام نمی شود. این آیکون را به این صورت تغییر دهید:

 
 
1   به  Settings بروید
 
 Mail, Contacts, Calender    2

   Fetch New Data    3

 
   4 اولویت خود را انتخاب کنید (هر قدر که فاصله بین دفعات چک نمودن ایمیل را طولانی تر در نظر بگیرید، شارژ باتری شما دیرتر تمام خواهدشد).

قفل سریعتر خودکار

14   قفل سریعتر خودکار.

 می توانید آیفون خود را به گونه ای تنظیم کنید که بصورت اتوماتیک قفل شود که بعد از مدت زمان مشخصی صورت میپذیرد. هر قدر که این مدت زمان کوتاهتر باشد، از انرژی کمتری برای اجرای اسکرین یا سرویس های دیگر استفاده می شود. سعی کنید قفل خودکار را بر روی 1 یا 2 دقیقه تنظیم کنید. تنظیمات مربوط به آن را به این صورت انجام دهید:


1  به  Settings بروید
 
   General   2
 
  Auto-Lock   3

4    اولویت خود را انتخاب کنید (هر قدر زمان آن کوتاهتر باشد بهتر است).

 
 
اکولایزر را خاموش کنید

15   اکولایزر را خاموش کنید

 
اپلیکیشن آیپاد بر روی آیفون دارای ویژگی اکولایزر می باشد که قادر به تنظیم موسیقی برای افزایش صدای بم، کاهش صدای زیر و غیره است. این تنظیم ها نیاز به مصرف شارژ مضاعف  باتری دارد. برای صرفه جویی در شارژ باتری، اکولایزر را خاموش کنید. یعنی که تجربه گوش سپردن به موسیقی تان کمی تغییر پیدا می کند ولی در عوض شارژ بیشتری برای باتری خواهید  داشت. آن را به این صورت انجام دهید:
 
1   به  Settings بروید
 
Music     2
 
    EQ    3
 
4     آن را در حالت آف قرار دهید.
 
 
از خاموش بودن هات اسپات اختصاصی مطمئن شوید

16  از خاموش بودن هات اسپات اختصاصی مطمئن شوید. این مورد مربوط به وقتی است که از ویژگی هات اسپات اختصاصی برای اشتراک وایرلس دیتا با سرویسهای دیگر استفاده می کنید. در این صورت باید گفت که این نکته بسیار کلیدی است. هات اسپات اختصاصی موجب می شود تا آیفون شما تبدیل به یک هات اسپات وایرلس شود که اقدام به پخش دیتای تلفن همراه خود به دستگاه های دیگر در یک طیف مشخص می کند. این ویژگی فوق العاده سودمند است ولی همانطور که حتماً حدس می زنید موجب می شود تا شارژ باتری شما به سرعت خالی شود. البته زمانی که از آن استفاده می کنید، شارژ باتری بهای مناسبی برای آن است ولی اگر بعداً غیرفعال کردن آن را فراموش کردید، خواهید دید که به چه سرعتی شارژ باتری تان تمام می شود. جهت حصول اطمینان از آنکه هات اسپات اختصاصی خود را خاموش کرده اید، مراحل ذیل را انجام دهید:


1    به  Settings بروید

2    Personal Hotspot

3     اسلایدر را روی آف/سفید قرار دهید.

 
آیتم هایی را که به سرعت موجب خالی شدن شارژ باتری می شود

17    آیتم هایی را که به سرعت موجب خالی شدن شارژ باتری می شوند پیدا کنید (iOS 8). بسیاری از مواردی که در این فهرست پیشنهاد شد همراه با خاموش نمودن برنامه ها و یا انجام ندادن کار خاصی بوده است. ولی این مورد به شما کمک می کند تا بدانید که چه برنامه هایی موجب می شوند تا شارژ باتری شما به سرعت خالی شود. در iOS 8 ویژگی جدیدی بنام کاربرد باتری وجود دارد که نشان می دهد کدام اپلیکیشن ها بیشترین مصرف شارژ باتری را طی 24 ساعت گذشته و نیز هفت روز گذشته داشته اند. با این روش درمی یابید که استفاده از کدام برنامه همراه با بیشترین مصرف انرژی است. از این طریق می توانید به بخش کاربرد باتری بروید:


1   به  Settings بروید

2       General

Usage    3

Battery Usage    4

در آن صفحه، گاهی اوقات یادداشت هایی را زیر هر آیتم خواهید دید (برای مثال در اسکرین شات هشدار سیگنال ضعیف زیر تماس تلفنی یا Phone وجود دارد). این یادداشت موجب می شود تا جزئیات بیشتری را در مورد آن داشته باشید که چرا یک برنامه باتری زیادی مصرف می کند و نیز راه هایی را برای تعدیل آن نشان می دهد.


اپلیکیشن های پیشنهادی را قبول نکنید

18    اپلیکیشن های پیشنهادی را قبول نکنید (iOS 8).اپلیکیشن های پیشنهادی یکی از ویژگی های دیگر iOS 8 است که از اطلاعات مکانی شما برای نشان دادن اینکه کجا هستید، استفاده می کند و نیز اینکه چه مواردی نزدیک شما وجود دارد و بر مبنای این اطلاعات چه اپلیکیشن هایی بدست می آید. هر چند شاید جالب باشد ولی حتما می دانید که موجب می شود تا شارژ باتری به سرعت تمام شود. برای خاموش نمودن اپلیکیشن های پیشنهادی مراحل ذیل را انجام دهید:


1   به  Settings بروید

General    2

Handoff & suggested Apps   3

4    My Apps و App Store را خاموش کنید.


یک اشتباه معمول: رها کردن اپلیکشن موجب صرفه جویی در

19   یک اشتباه معمول: 


رها کردن اپلیکیشن موجب صرفه جویی در مصرف باتری نمی شود. وقتی که در مورد نکاتی به منظور صرفه جویی در شارژ باتری آیفون خود صحبت می کنید، شاید به رها کردن برنامه ها بعد از اتمام کار خود فکر میکنید بجای آنکه همچنان در پیش زمینه در حال اجراء باشند. این کار اشتباه است. در واقع رها کردن مداوم اپلیکیشن ها به آن روش موجب می شود تا شارژ باتری شما زودتر تمام شود. پس اگر صرفه جویی در شارژ باتری برای  شما مهم است این نکته بد را دنبال نکنید.


از باتری گوشی خود تا جایی که ممکن است استفاده کنید

20   از باتری گوشی خود تا جایی که ممکن است استفاده کنید . باور کنید یا نه، هر قدر که دفعات اتصال به برق باتری را بالاتر ببرید، انرژی کمتری نگه می دارد. بله من هم می دانم که این یکی از موارد تناقض آمیز باتری های مدرن می باشد. طی گذر زمان، باتری نقطه ای را به خاطر می سپارد که در آن اقدام به شارژ نموده اید و از آن به عنوان محدوده ای برای خود استفاده می کند. برای مثال اگر همواره آیفون خود را زمانی شارژ می کنید که 75 درصد از شارژ باتری اش را از دست داده، در نهایت باتری ظرفیت کلی خود را در همان حد می پندارد نه ظرفیت اصلی 100 درصد. راه حل این است که قبل از شارژ نمودن باتری گوشی خود بطور کامل از آن استفاده کنید. صبر کنید تا میزان شارژ باتری شما به 20 درصد (و یا کمتر) برسد و بعد آن را شارژ کنید. ولی لازم نیست بیش از اندازه برای شارژ کردن آن صبر کنید.

 
باتری گوشی خود را از نوع مقاوم با طول عمر بالا خریداری کنید

21   باتری گوشی خود را از نوع مقاوم با طول عمر بالا خریداری کنید. اگر موفق به رعایت تمامی نکات نشدید باتری بیشتری در اختیار داشته باشید. برندهای معدودی چون موفی و کنزینگتون دارای باتری هایی با طول عمر بالا برای آیفون می باشند. اگر نیاز به باتری با طول عمر بسیار بالا دارید و هیچ یک از این نکات برایتان کافی نیست، خریداری نمودن باتری با طول عمر بالا بهترین گزینه خواهد بود. اگر فقط یک باتری داشته باشید باید مدت بیشتری را صرف شارژ نمودن آن نمائید.

   
   

22   کارهایی را انجام دهید که نیاز کمتری به باتری دارد. تمامی روش های مربوط به صرفه جوئی در شارژ باتری شامل تنظیمات نمی باشد. برخی از آنها نیز بستگی به روش هایی دارد که با آن از تلفن استفاده می کنید. مواردی که برای استفاده از آن باید مدت زمان بیشتری را صرف کار با گوشی کنید یا از منابع متعدد سیستم استفاده کنید موجب می شود تا شارژ باتری زودتر تمام شود. اگر درصدد صرفه جوئی در شارژ باتری هستید کارهایی از این دست را کمتر انجام بدهید. 

 منبع: About.com

 

ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران:
خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 5596
5.5/10 (تعداد آرا 14 نفر )
Share  

 


تبلیغ
نکته روز
افراد موفق بر راه حل ها تمرکز می کنند اما افراد متوسط به فردی که مشکل را ایجاد کرده است فکر می کنند. «برایان تریسی»
تبلیغ
مطالب محبوب
تبلیغ

 
تبلیغ

 
تبلیغ

 
تبلیغ

 
تبلیغ

تبلیغ

 
تبلیغ