:  
یکشنبه 16 آذر 1393 00:00

چگونه جذاب به نظر برسیم؟(آقایان)

چگونه جذاب به نظر برسیم؟ (آقایان) 
شما قادر به کنترل کردن ژنهای خود یا ویژگیهای جسمی خود نیستید اما می توانید چگونگی استفاده از داشته هایتان را کنترل کنید. جذاب بودن ترکیبی از عوامل مختلف شامل پیراستگی، شخصیت و سلیقه است. چه قصد افزایش جذابیت جنسی خود را داشته باشید یا حتی ندانید از کجا شروع کنید،‌ تغییرات ساده ای برای جذاب تر به نظر رسیدن وجود دارد. 


 


قسمت 1 از 5: پیراستگی 


ساده ترین و ابتدایی ترین کار،‌ پیراسته تر به نظر رسیدن از جهت رعایت بهداشت است. پاکیزه به نظر رسیدن و خوشبو بودن، باعث درخواست ناخودآگاه افراد به بودن در کنار شما می شود. از گام های زیر برای داشتن برنامه ای روزانه استفاده کنید. 


1   از ضد عرق استفاده کنید. از ضد عرق دارای بو و قدرت مناسب برای خود استفاده کرده و بلافاصله پس از خروج از حمام آن را به بدن خود بزنید. در صورت عرق کردن یا بو گرفتن در طول روز، ضد عرق خود را در کیف همراه خود داشته و در طول روز مجدداً استفاده کنید.

 • در صورت فراموش کردن استفاده از ضد عرق قبل از خروج از منزل، یک ضد عفونی کننده دست پیدا کرده و به زیر بغل خود بمالید. ضد عفونی کننده باکتری مولد بوی بدن را از بین می برد. احتمالاً در طول روز، چند بار مجبور به استفاده از این ماده هستید. 


2   هر روز، دوش بگیرید. موهای خود را کامل شسته و یک شامپوی بدن یا صابون با بوی خوب و تازه استفاده کنید.

 • در صورت دوش گرفتن در صبح، از یک آینه ضد بخار استفاده کرده که در حمام، صورت خود را نیز اصلاح نمایید. 


3   مقدار کمی ادکلن (افتر شیو، کرم بعد از اصلاح) یا اسپری بدن استفاده کنید. بوی بدن شما در طول روز، باعث از بین رفتن جذابیت می شود. در صورت انجام صحیح این کار، مردم به صورت خودکار، به نزدیکی شما کشیده خواهند شد. البته در صورت انجام غلط این کار، تأثیر عکس داشته و افراد را متواری می کند. چند راهنمای کلی برای این که از آن پیروی کنید:

 • بیش از اندازه، از ادکلن استفاده نکنید. این مهمترین نکته در مورد خوشبو بودن است. قدرت آن نمی تواند بسیار زیاد باشد چرا که نمی توان یک چیز خوب را بیش از اندازه داشت. حتی در صورت استفاده بیش از اندازه، بوی رز هم می تواند تهوع آور باشد. حداکثر، از دو یا سه پیس ادکلن/کرم بعد از اصلاح و تنها سه پیس از اسپری بدن استفاده کنید. در حالی که بینی شما به بو عادت کرده و پس از چند دقیقه دیگر بو را حس نخواهید کرد اما سایرین همچنان بوی شما را حس خواهند کرد. 

 • بویی متناسب با بوی طبیعی بدن خود، پیدا کنید. شیمی بوی بدن هر کسی، قدری متفاوت دارد و در نتیجه هر بویی متناسب با هر فردی نیست. در حالی که بوهایی "متناسب" برای برخی افراد وجود داشته، همان بو برای برخی دیگر بویی وحشتناک است. در صورت امکان، قبل از خرید یک ادکلن یا اسپری بدن برای تست کردن از آن استفاده کنید.

 • شامپوی بدن و ادکلن/کرم بعد از اصلاح خود را از یک نوع انتخاب کنید. نباید همه یک بو داشته باشند اما بهتر است که بوی آنها مشابه بوده و بویی مخالف ایجاد نکنند. 

 • ادکلن/کرم بعد از اصلاح را روی نقاط نبض بزنید. قسمت هایی که در آنها، حجم زیادی خون در نزدیک سطح جریان یافته و باعث گرم شدن ادکلن/کرم بعد از اصلاح و قوی تر شدن بوی آن می شود. جاهای معمول مچ ها، گردن و پشت گردن هستند. 


4   صورت خود را هر صبح و شب بشویید. مردان به صورت طبیعی تستوسترون بیشتری نسبت به زنان داشته و این امر مرتبط با جوش زدن و افزایش آن است. این هورمون را با مراقبت و تمیز نگه داشتن پوست صورت خود، بی اثر کنید.

 • محصولاتی مناسب با پوست صورت خود بیابید. معمول ترین انواع محصولات عبارتند از: 

 • برای پوست حساس/خشک: در صورت پوسته پوسته و خشک شدن پوست صورت یا قرمز شدن و خارش پوست، از یک پاک کننده بسیار ملایم استفاده کنید. از تونیک صورت استفاده نکرده و از یک مرطوب کننده سبک استفاده کنید. 

 • برای پوست ترکیبی/منطقه T: در صورت چرب بودن پیشانی، بینی و چانه (منطقه T) و خشک بودن گونه ها، پوست شما ترکیبی است. اغلب افراد چنین پوستی دارند،‌ بنابراین، به دنبال پاک کننده ای مخصوص پوستهای معمولی یا ترکیبی باشید. یک تونیک ملایم را بر قسمتهای چرب صورت استفاده کرده و در نهایت بر روی همه صورت، مرطوب کننده بمالید. 

 • برای پوست چرب: در صورت چرب بودن همه قسمتهای پوست، یک پاک کننده مخصوص پوستهای چرب پیدا کنید. از یک تونیک ملایم، بر روی همه قسمتهای صورت استفاده کرده و کار را با استفاده از یک مرطوب کننده سبک به پایان برسانید. در صورت احساس چرب شدن پوست در طول روز، چند دستمال مرطوب پاک کننده از داروخانه تهیه کرده و در ساعت های بعدازظهر، به آرامی روی صورت بکشید. 

 • در صورت وجود جوش بر صورت، از یک محلول شستشوی صورت سالیسیلیک اسید استفاده کرده و روی جوش ها از کرم بنزویل پراکساید استفاده کنید. در صورت بی نتیجه بودن این روش، به یک متخصص پوست مراجعه کنید. 


5   موهای صورت خود را اصلاح یا مرتب کنید. چه انتخاب شما اصلاح کامل موهای صورت باشد و چه داشتن ریش، نکته کلیدی مراقبت و مرتب کردن هر روزه موهای صورت است.

 • برای یک ظاهر مرتب اصلاح شده، هر روز قبل از رفتن به دانشگاه یا محل کار، صورت خود را اصلاح کنید. ابتدا صورت خود را خیس کرده، و از یک تیغ تیز و کرم اصلاح استفاده کنید. چپ تراشی کردن (اصلاح خلاف جهت رویش مو، از چانه به سمت گونه ها) منجر به اصلاحی تمیزتر اما سوزش بیشتر می شود. در صورت داشتن موهای زیر پوستی، در جهت رویش موها اصلاح کنید. 

 • ریش، سبیل یا ریش بزی خود را مدیریت کنید. لبه ها را مرتب و تمیز نگه داشته و موها را مرتب کرده به گونه ای که یکدست بلند شوند. هنگام تمیز کردن صورت، توجه ویژه ای به تمیز کردن پوست زیر موها مبذول دارید. 


6   ابروهای خود را مرتب کنید (انتخابی). نیازی به برداشتن ابروها نیست  اما این کار به شما ظاهری پیراسته تر می دهد. چند نکته اساسی در زیر قید شده است:

 • یک موچین خوب پیدا کنید. چنگک ها باید کاملا روی هم قرار گیرند. این کار باعث درد کمتر و کارایی بیشتر در هنگام کندن موها می شود. روش جایگزین (و بدون درد)، ‌خرید یک پیرایشگر موی نه چندان گران قیمت است که همچنین در صورت داشتن مو بر روی  بینی و گوش ها، قابل استفاده خواهد بود. 

 • از بقیه صورت خود، به عنوان راهنما استفاده کنید. مدادی یافته و آن را بر لبه سوراخ بینی و گوشه چشم قرار دهید تا ابرو را قطع کند. موهای قرار گرفته در زیر مداد، باید کنده شوند. این کار را، برای طرف دیگر نیز انجام دهید. 

 • کمان ابروها را نیز تمیز کنید. در صورت انبوه به نظر رسیدن ابروها، پس از برداشتن موهای وسط، قدری مو از زیر کمان ابرو بردارید. به خاطر داشته باشید که تنها موهای زیر ابرو را برداشته یا مرتب کنید نه موهای بالای ابروها را.


7   ناخن های خود را تمیز و مرتب کنید. هر دو یا سه روز پس از حمام، قدری زمان گذاشته و همه ناخن ها را کوتاه کرده و قسمت کثیف زیر ناخن ها را خارج کنید. ناخن ها پس از قرار گرفتن در آب به مدت چند دقیقه، نرم تر شده و کوتاه کردن آنها آسان تر خواهد بود. هم ناخن های دست و هم ناخن های پا، باید کوتاه شده و تنها یک خط سفید در بالای ناخن باشد که به سرعت رشد خواهد کرد. 


8   دندان های خود را مسواک زده و نخ دندان بکشید. با نفس بدبو جنگیده و با مراقبت خوب از دندان هایتان، لبخند خود را سفید مرواریدی نگه دارید.

 • مسواک خود را به روز کنید. مسواک خود را هر سه ماه، یا پس از بهبود از سرماخوردگی یا سایر بیماری های عفونی، عوض کنید. در صورت پخش شدن موهای مسواک، شما به یک مسواک جدید احتیاج دارید. 

 • هر شب، نخ دندان بکشید. نخ دندان نه تنها پلاک و باقی مانده غذا را از دهان خارج کرده، بلکه همچنین تصور می شود که مانع بیماری های قلبی می شود. 

 • زبان خود را مسواک بزنید. حتی با وجود سفید بودن دندانها، ممکن است همچنان زبانی کثیف و دهانی بدبو داشته باشید. با استفاده از چند بار کشیدن مسواک روی زبان، زبان را تمیز کنید (مسواک را خیلی محکم نکشید، در غیر این صورت، بافت زبان آسیب خواهد دید). 

 • کار را با استفاده از دهانشویه به پایان برسانید. آن را حدود 20 ثانیه در دهان نگه داشته، سپس تف کنید. 


 

قسمت 2 از 5: مدل مو 


1   موهای خود را مرتباً کوتاه کنید. حتی در صورت تمایل به بلند کردن موها، باید آنها را برای جلوگیری و کوتاه کردن موخوره، دائماً کوتاه کنید. می توانید از یک آرایشگر حرفه ای کمک گرفته یا خودتان موهایتان را کوتاه کنید. در هر حال، یکی از این برنامه ها در نظر داشته باشید:

 • در صورت تمایل به کوتاه نگه داشتن موها، هر دو یا سه هفته، موهای خود را کوتاه کنید.

 • در صورت بلند کردن موها، انتهای موهای خود را هر 4 تا 6 هفته کوتاه کنید. حتی در صورت بلند بودن موها و پوشاندن گردن، حتماً موهای پشت گردن خود را اصلاح نمایید. 


2   موهای خود را مرتباً بشویید. شستن هر روزه برای بسیاری از مردان بهترین روش است اما می توانید در صورت نسبتاً خشک بودن موهایتان، آنها را یک روز در میان بشویید.

 • یک شامپو و نرم کننده مو پیدا کنید. شامپوهای دارای نرم کننده اثر چندان خوبی ندارند. 

 • از آرایشگر خود توصیه بخواهید. آنها حرفه ای هستند! در صورت خرید شامپو و نرم کننده از آنها،‌ محصولاتی گرانتر از حد معمول ولی بسیار باکیفیت تر، خریداری می کنید. 


3   از محصولات مخصوص مو استفاده کنید (انتخابی). برای مدل دادن به موها نیازی به استفاده از محصولات مو نیست ولی بسیاری از مردان از این محصولات استفاده می کنند. این محصولات موهای شما را براق تر و سلامت تر نشان داده و کنترل و نگهداری بیشتری را بر موها خواهید داشت.

 • سرم ها یا کرم ها. این محصولات، در کنترل موهای در حال پرواز یا باز کردن فرها، بدون سفت شدن و بیحرکت شدن موها، به شما کمک می کنند. 

 • موس. برای افزایش حجم و درخشش موها و چسبیدن کم، از موس استفاده کنید. برای دست یابی به بهترین نتیجه ، آن را بر موهای نمدار مالیده و اجازه دهید خشک شود. 

 • پماد یا واکس مو. از این محصولات، برای دادن فرم های مشکل به موها، مانند حالت دادن یا فر (برای موهای صاف) استفاده کنید. آگاه باشید که شسته شدن این مواد از روی موها به چند بار شستن نیاز دارد، بنابراین، از مقدار کمی از این مواد استفاده کنید. در صورت خیلی کوتاه یا کوتاه و کم پشت بودن موها، مقداری به اندازه یک نخود، مقدار زیادی است. از واکس مو برای یک ظاهر درخشان و مرطوب و از پماد برای یک ظاهر بدون درخشش و طبیعی، استفاده کنید. 

 • ژل. برعکس پمادها، ژل ها دارای الکل بوده که مو را خشک کرده و سفت تر نگه می دارد. برای سفت ترین حالت، ژل را بر موهای خیس بمالید. 

 • چسب مو. آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه برخی افراد، همه موهای خود را سیخ می کنند؟ آنها احتمالا از یک نوع چسب مو استفاده می کنند که بیشترین مقدار نگه داشتن و سفتی را در بین محصولات مو دارد. از مواد استفاده شده در تهیه محصول، کسب آگاهی کرده و موهای خود را پس از استفاده کاملاً بشویید. 

 • از آرایشگر خود چند توصیه بخواهید! آنها می دانند چه چیزی خوب به نظر نمی رسد. 


4   مدل موی مناسب با خودتان را پیدا کنید. نظر دوستان خانم خود را بپرسید و دفعه بعد، پس از کوتاه کردن موهایتان، درباره مدل مو، نظر آرایشگر خود را بپرسید. همچنین بپرسید که باید موهای خود را شانه کرده یا اینکه با باد سشوار خشک کرده و حالت دهید. شاید برای یافتن مدل موی مناسب نیاز باشد تعدادی از مدل های مو را امتحان کنید  اما نهایتاً مدل موی مناسب خود را می یابید. این انتخاب ها را در نظر داشته باشید:

 • فرق باز کنید. می توانید فرق خود را از وسط یا در کنار باز کرده و یا اصلاً فرق باز نکنید. چند مدل را امتحان کرده و ببینید کدام مدل را دوست دارید. 

 • موهای خود را در یک جهت شانه کنید. به جای باز کردن فرق، قسمت بالای موهای خود را به یک جهت شانه کنید. در صورت بسیار کوتاه بودن موها آنها را به جلو، و در صورت قدری بلندتر بودن موها آنها را به عقب یا به صورت سیخ سیخی شانه کنید. 

 • در صورت داشتن موی بلند می توانید آنها را دم اسبی بسته و در جلوی صورت، موهای خود را بخوابانید یا اینکه موها را به عقب شانه کرده و قسمت جلویی را به بالا شانه کنید. 


5   کنار آمدن با کچلی (انتخابی). در صورت داشتن ریزش مو، بهترین انتخاب احتمالاً تیغ زدن یا کوتاه کردن زیاد موها است، بنابراین، تفاوت بین دو قسمت کمتر قابل ملاحظه می شود. حتما بالافاصله پس از ورزش موهای خود را بشویید. گفته می شود انجام ندادن این کار باعث تشدید ریزش مو شده و هر بار در حمام، پوست سر خود را خوب ماساژ دهید. 


 

قسمت 3 از 5: لباس پوشیدن 


همانطور که گفته می شود، لباس، مرد را می سازد! برای جذاب بودن، نباید لباس های گران بپوشید اما لباس های شما نکات زیادی را درباره شما به زبان می آورند. 


1   همیشه خوب لباس بپوشید. بله، هر روز صبح! حتی در صورت پوشیدن لباس غیر رسمی در یک روز معمولی، با لباس های راحتی منزل بیرون نروید. لباس های مناسب با فعالیت خود را بپوشید. 


2   با یک دوست، به خرید بروید. هنگام خرید لباس، احتمالاً خودتان درباره لباس های مناسب برای خودتان نمی توانید نظر دهید، حداقل به این دلیل که خودتان را به طور کامل در آینه نمی بینید. همچنین، لباس های مناسب برای یک فرد مشهور یا عکس یک مدل، ممکن است برای شما مناسب نباشد! بنابراین، دوست خانم (یا یک دوست خوب آقا) خوش لباس و با اطلاعات خوب درباره مدل لباس ها را در سری بعدی خرید با خود ببرید. 


3   لباس هایی با اندازه مناسب بپوشید. لباس های ارزان اندازه تان بهتر از لباس های گران با اندازه نامناسب به نظر می رسند!

 • هر چیزی را قبل از خرید بپوشید و از دوست تان بخواهید، لباس جدید را از زوایای مختلف کنترل کند! به سایز نوشته شده روی لباس، توجه نکنید، آنها تنها یک راهنمای دشوار هستند. 

 • به طور کلی پایین شلوارتان، باید روی کفش قرار بگیرد، پیراهن های آستین بلند باید روی مچ را پوشانده و پایین پیراهن باید به کفل برسد. حتی لباس های زیرتان هم باید اندازه باشند. 

 • برای پوشیدن تعداد زیادی لباس، در هر بار خرید، آماده باشید. در صورت نبود لباس مناسب برای شما در یک فروشگاه، به جایی دیگر بروید. به چیزی که فقط خوب به نظر برسد، قناعت نکنید. 

 • لباسهای خود را از اینترنت خرید نکنید. شما این لباس ها را نپوشیده اید، بنابراین، احتمال اندازه نبودن آنها وجود دارد. بدون پوشیدن، نمی فهمید آیا این لباس ها، به تن شما خوب خواهند بود (حتی اگر بر تن مدل در عکس، عالی باشند!).

 • سعی در مخفی کردن بدن خود، نداشته باشید. حتی در صورت خجالت کشیدن از زیادی چاق یا زیادی لاغر بودن، تلاش در مخفی کردن بدن در لباسهای مدل بگی، تنها ظاهر شما را بدتر خواهد کرد. نباید لباسهایی جذب تن بپوشید اما لباس نباید بر تن شما زار زده یا فضای آزاد خیلی زیادی داشته باشد. 

 • در صورت اندازه نشدن لباسهای سایز بندی شده در چوب لباسی، یک خیاط نه چندان گران، پیدا کنید. شاید باسنی لاغر و پاهایی بلند دارید و هر دوی این ها را نمی توانید در شلوارهای جین آماده، جا دهید. لباسی با سایزی بزرگتر از سایز مورد نیازتان خریده و فردی جهت تعمیر و اندازه کردن لباس، پیدا کنید. اغلب خشکشویی ها، این کارهای جانبی را با قیمتی مناسب انجام می دهند. 

 • لباس های قدیمی خود را دور بریزید. شاید واقعاً تی شرت قدیمی دوران دبیرستان خود را دوست داشته باشید اما احتمالاً اندازه آن اکنون مناسب نیست. لباس ها و شکل بدن شما در طول زمان، تغییر شکل می دهند. حتی در صورت اندازه بودن لباس های قدیمی، لباس ها، بعد از دو یا سه سال، پوسیده شده، یا از مد می افتند. 


4   بدانید چگونه بهترین ویژگیهای خود را نمایان کنید. یک قانون کلی لباس پوشیدن این است: رنگهای روشن برجسته کرده، رنگهای تیره می پوشانند. به عنوان مثال، در صورت علاقه به فرم شانه ها و عدم علاقمندی به پاها، یک تی شرت روشن و یک شلوار جین تیره رنگ را امتحان کنید. 


5   رنگهای مناسب خود را کشف کنید. رنگهای مناسب، پوست شما را فوق العاده کرده، در حالی که رنگهای نامناسب شما را رنگ پریده و ورم کرده نشان می دهند. مجدداً از یک دوست خانم، نظرش را در این مورد بپرسید! چند تست کوچک در زیر آورده شده است:

 • تشخیص دهید در رنگ سفید بهتر دیده می شوید یا زرد کمرنگ. یک پیراهن سفید تمیز را نزدیک صورت خود نگه داشته، سپس یک زرد کمرنگ اضافه کنید. مثل اغلب افراد، یکی از این رنگها، بیشتر به صورت شما می آید. به محض متوجه شدن، از رنگ مناسب، بیشتر استفاده کنید. 
 • تشخیص دهید در رنگ مشکی بهتر دیده می شوید یا قهوه ای. این مساله مانند رنگ سفید، به وضوح تعریف نشده اما برخی افراد با لباس مشکی بسیار بهتر از لباس قهوه ای رنگ دیده می شوند و برعکس. به محض تعیین یک رنگ، رنگ ها را با هم مخلوط نکنید به عنوان مثال، شلوار و کمربند قهوه ای را با شلوار مشکی نپوشید. کفش، شلوار و کمربند کاملاً مشکی یا کاملاً قهوه ای بپوشید. 
 • تشخیص دهید رنگ های «گرم» را بیشتر می پسندید، یا رنگ های «سرد» را. رنگ های سرد معمولاً بر اساس رنگ های آبی، بنفش، سبزهای تیره و ارغوانی های متمایل به آبی هستند، در حالی که رنگ های گرم بر اساس زردها، نارنجی ها، قهوه ای ها و نارنجی های متمایل به قرمز هستند. یک راه تشخیص آسان، پیدا کردن یک چیز آبی _ قرمز، و یک چیز زرد _ قرمز و نگه داشتن آن در کنار صورتتان است. کدام یک به رنگ پوست شما بیشتر می آید؟ (در صورت نیاز به کمک بیشتر برای تشخیص رنگ های سرد و گرم، در اینترنت به دنبال چرخه رنگ بگردید).


6   کمد خود را با لباس های بی زمان، پر کنید. این لباس ها، به زودی از مد نیفتاده و باید از موادی ماندگار برای چند سال تهیه شده باشند. لباس هایی مانند تی شرت تک رنگ پولو، پیراهن های ساده یا شطرنجی دکمه دار، شلوار جین های تیره، تی شرت ساده سفید یا مشکی (بدون آگهی یا طراحیهای گرافیکی)، یک کت تک رنگ، شلوار تیره، یک کت تیره و اندازه بدن، کفش بندی و کتانی سفید را انتخاب کنید. همواره می توانید یک لباس بیرون قابل توجه با استفاده از لباس های مذکور، انتخاب کرده و بپوشید. 


7   لباس های خود را مرتباً بشویید. برخی لباس ها را قبل از نیاز به شستن، می توان به دفعات پوشید (مانند جین یا کت ها) اما پیراهن ها، لباس های زیر و جوراب ها را بعد از هر بار پوشیدن، باید شست. یک برنامه منظم برای شست و شو تنظیم کرده تا صبح هنگام مجبور به جستجو در لباس ها برای پیدا کردن لباسی تمیز برای پوشیدن، نشوید.

 • هنگام شستن پیراهن ها و شلوارها، به آرامی آنها را چلانده، سپس بر یک چوب لباسی آویزان کنید تا خشک شوند (یا آنها را پهن کنید). این کار، چروک را کاهش می دهد. 

 • ترجیحاً لباس های خود را نیز قبل از خشک شدن کامل اتو کنید. حتی جین ها نیز بهتر است، اتو شوند. 

 • لباس ها را (و نه تنها لباس های زیر را) اتو کرده یا تا بزنید، در این صورت، لباس ها چروک نخواهند شد. 


 

قسمت 4 از 5: داشتن حضوری جذاب 


1   وضعیت خوب را تمرین کنید. با وجود بی ربط به نظر رسیدن، صاف ایستادن، شما را مطمئن و مسلط نشان داده که افراد آن را جذاب می یابند. وضعیت مناسب همچنین شما را بلندقدتر نشان می دهد. شانه ها و ستون فقرات را صاف نگه داشته و روی هر دو پا تکیه کنید. با اطمینان راه رفته و پای خود را نکشیده یا گام های کوتاه برندارید. همچنین به زمین خیره نشوید. گذاشتن دست ها در جیب، شما را خجالتی یا عصبی نشان می دهد. 


2   لبخند بزنید. پیشکش کردن یک لبخند واقعی یکی از راحت ترین کارها برای بلافاصله جذاب به نظر رسیدن است. لبخند زدن را تمرین کرده و از آنجا که این کار بسیار آسان است، آن را به چارچوب ذهنی خود بسپارید.

 • حس شوخ طبعی ایجاد کنید. شادی و خنده به جنبه های مضحک زندگی را تمرین کرده و از مطرح کردن آن در حضور دیگران، نترسید. سعی کنید جوک های خود را بدون اشاره های بدنی، رفتارهای جنسی یا توهین به سایر گروه های افراد، بیان کنید. 


3   ارتباط چشمی برقرار کنید. هنگام صحبت کردن با دیگران (به ویژه شخصی مانند خودتان)، خود را با برقراری ارتباط چشمی علاقمند و متوجه نشان دهید.

 • از ارتباط چشمی برای لاس زدن، استفاده کنید. چند بار به فردی نشسته در نزدیکی شما یا در طرف دیگر اتاق نگاه کنید و این کار را تا زمان متوجه شدن فرد، ادامه دهید. ارتباط چشمی را برای یک ثانیه حفظ کرده، لبخند زده و سپس نگاه خود را برگردانید. 


4   فردی محترم باشید. برای نشان دادن دلواپسی اساسی و ملاحظه دیگران، نیازی به کامل بودن نیست. عباراتی مانند «لطفا»، «متشکرم»، و «ببخشید» را بر زبان آورده و با باز نگه داشتن در برای افراد پشت سرتان، ادب خود را نشان دهید.

 • به سایرین احترام بگذارید. اعتقادات دیگران را از هم متلاشی نکرده، بیش از حد لزوم، با دیگران بی ادب نباشید. در صورت تلاش کسی برای مقابله با شما، به آرامی دور شوید. این نشان دهنده پایین نیامدن شما به سطح شخصی دیگر است. 

 • در اماکن عمومی، سوگند نخورده یا نظرات ناپخته ندهید. انجام این کار بین دوستان آقا و خانواده عادی بوده اما از صحبت کردن به این نحو در کنار افرادی ناآشنا، بپرهیزید. 


5   چگونگی برقراری مکالمه را بدانید. یک مصاحب خوش صحبت بودن، به افراد در کنار شما احساس راحتی و آسایش می دهد. نحوه سوال غیر رسمی از اوضاع و احوال شخصی دیگر را دانسته و آن را به عنوان ابزاری برای تغییر موضوع مکالمه به کار ببرید. سوالات باز بپرسید (مثلا به جای گفتن «برای آخر هفته برنامه ای داری؟» که می توان با یک پاسخ ساده بله یا خیر، موضوع را تمام کرد، بپرسید «این آخر هفته چیکاره ای؟») و از موضوعات جنجالی مانند سیاست و مذهب، دوری کنید.

 • برای افزایش مهارتهای محاوره ای خود،‌ مرتبه بعد در صف انتظار، مثلاً در ایستگاه اتوبوس یا صف صندوق یک فروشگاه، با یک غریبه سر صحبت را باز کنید. در صورت توانایی به لبخند زدن و چند خط مکالمه کردن با فردی دیگر، پیشرفت خوبی دارید. 


6   با دقت و وضوح، صحبت کنید. هنگام صحبت با فردی دیگر، زیر لب و با عجله صحبت نکنید. جملات خود را کامل بیان کرده و قبل از فکر کردن راجع به جمله خود، دهان خود را باز نکنید. این کار از موقعیت های خجالت آور بسیاری، شما را نجات می دهد. 


 

قسمت 5 از 5: مراقبت از بدن 


1   خوب غذا بخورید. داشتن یک رژیم غذایی سالم، از داشتن بوی بد دهان و بدن جلوگیری کرده و همچنین شما را سلامت و خوش اندام نگه می دارد. برخی از توصیه های زیر را در رژیم غذایی خود بگنجانید:

 • از غذاهای بی فایده و مواد غذایی پر از قند، پرهیز کنید. این مواد غذایی باعث ایجاد مشکلات پوستی شده و به شما، ظاهری پیرتر از سنتان می دهد. استفاده از این مواد هر از چند گاهی بلامانع بوده ولی نباید تبدیل به عادت روزانه شوند. مقدار مصرفی نوشابه، آب جو یا ماءالشعیر،‌ شکلات، چیپس سیب زمینی، و سایر مواد غذایی بی فایده را به حداقل رسانده و فقط یک روز در هفته در خوردن آنها «تقلب» کنید. 

 • مقدار زیادی میوه و سبزیجات بخورید. این مطلب را هزاران بار شنیده اید اما خوردن مقدار زیادی میوه و سبزیجات برای داشتن یک رژیم غذایی سالم، حیاتی است. خوردن میوه های تازه (مانند سیب، پرتقال و گلابی) را به عنوان میان وعده در نظر گرفته و حداقل از یک نوع سبزیجات در وعده های ناهار و شام، استفاده کنید. 

 • تهیه غذا را یاد بگیرید. با غذاهای ساده شروع کنید مانند تخم مرغ آب پز، ساندویچ و سالاد، برگر و استیک، گرم کردن سبزیجات یخ زده، برنج و پاستا. این کار باعث صرفه جویی اقتصادی و بهبود تندرستی شما شده و دیگران را نیز تحت تاثیر قرار می دهد! 


2   ورزش کنید. فعالیت ورزشی دائم باعث جذاب شدن بدن شما شده، شما را سر حوصله آورده و مانع بیمار شدن مکرر می شود. برای خود برنامه ریزی کرده و آن را انجام دهید. چند پیشنهاد برای شروع این کار:

 • یک روز در میان نرمش های کششی،‌ درازنشست و پریدن در جا را انجام دهید. تعداد تکرارها را ثابت نگه دارید. سپس، همزمان با بزرگ شدن ماهیچه ها، تعداد تکرارها را بیشتر کرده و نتیجه را ببینید. 

 • از برنامه های وزنه برداری متفاوت استفاده کنید. بهترین تلاش خود را بکنید اما نه بیش از اندازه. به ماهیچه های خود، فرصتی برای استراحت و ماهیچه سازی دهید. ورزش کردن هر روزه، احتمالاً برای شما ضرر دارد. به هر حال، از زیادی ماهیچه ای و بزرگ شدن اندام های بدنتان نترسید. بدن سازان در مجله ها بزرگ به نظر می رسند چرا که وزنه برداری تنها کار آنها برای امرار معاش است. این اتفاق برای شما رخ نخواهد داد. 

 • تمرینات اولیه وزنه برداری شامل نیمکت وزنه برداری، نشستن زیر وزنه، پرس شانه و وزنه برداری دو ضرب است. بالا بردن و پایین آوردن وزنه، لازمه همه انواع وزنه برداری است. در صورت نیاز به تمرین بیشتر در قسمت سینه، پرس سینه بزنید. در صورت تمایل به انجام تمرینات ماهیچه ساز، دمبل زدن و وزنه زدن را در نظر بگیرید. در صورت کافی نبودن، وزنه برداری از روی نیمکت (خوابیده)، تمرینات سرعتی، بارفیکس، پرس سینه یا سایر وزنه ها با تمرکز بر جلوی بدن را در نظر بگیرید. در صورت داشتن عضویت، در ابتدا یک میله خریده و از ابزارهایی مانند دستگاه های باشگاه، برای وزنه زدن استفاده کنید. 

 • پیاده روی، دوی استقامت، دوچرخه سواری یا دویدن به مدت 30 دقیقه یا دویدن 1.5 یا 3 کیلومتر (تقریبا معادل یک یا دو مایل) را در برنامه خود قرار دهید (در صورت دوچرخه سواری، دویدن یا پیاده روی تا محل کار یا دانشگاه، تنها با انجام این کارها ورزش کنید. انجام این تمرینات، شکم، پاها و پشت را ورزش می دهد). این کار همچنین به سیستم بدن شما کمک کرده تا انعطاف پذیرتر بوده و به زودی قابل ملاحظه باشد. 

 • ورزش صبحگاهی را در نظر داشته باشید. این کار باعث جلوه بیشتر پوست و داشتن ظاهری بهتر در طول روز خواهد شد. حتما پس از ورزش، دوش بگیرید. گاهی اوقات، بدون ورزش نیز میان روز عرق می کنید. این عرق ها، بوی خوبی نخواهد داشت. پس از مدتی عرق کردن، دوش گرفته تا کاملاً تمیز شده و جلوی بو را بگیرید. 


8   فهم و هوش خود را بهبود بخشید. برای برخی خانم ها، هیچ چیز جذاب تر از فهیم و باهوش بودن، نیست. با انجام تمرینات دانشگاه و کار سخت، خود را به روز نگه داشته و راه خود را برای رسیدن به درجات بالا، باز کنید. هر روز مطالعه کرده و روزنامه بخوانید تا در جریان امور قرار بگیرید. 
نکات 

 • در حین تلاش برای تاثیرگذاری، هیچگاه و تحت هیچ شرایطی، در صورت عدم بیان کاستی هایتان از سوی دیگران، به آنها اشاره نکنید. به احتمال بسیار زیاد سایرین هنوز متوجه نشده و شما نظر دیگران را نسبت به خود پایین خواهید آورد. 

 • همواره احساسات دیگران را در نظر بگیرید. در صورت صحبت کردن دائم درباره خودتان، در نهایت، هیچ کسی را برای صحبت کردن نخواهید یافت، به جز خودتان. 

 • بینی خود را خالی کنید. هیچ کس به آقایی که بینی خود را بالا می کشد، علاقه مند نشده و اغلب افراد از دیدن چیزی در بینی دیگران، بیزار هستند. بنابراین، برای اجتناب از این امر، با خود دستمالی برداشته و حتما از آن استفاده کنید. 

 • هرگز بیش از اندازه به کسی توجه نکنید. این کار منجر به «خرامیدن» آنها می شود. با آنها صحبت کنید. در صورت عدم علاقه مندی آنها، با این مساله کنار بیایید. چرا زمان ارزشمند خود را با خواستن چیزی که نمی توانید داشته باشید، هدر دهید؟ در صورت داشتن رفتار موقر و ترک کردن آنها و توجه به سایرین، آنها احتمالاً بعداً به شما علاقه مند خواهند شد. 

 • هرگز بی ادب نبوده و قصد توهین به کسی را در جمع نداشته باشید. این کار باعث ارسال پیامی منفی درباره شما خواهد شد، بنابراین، مهربان باشید.

 • 8 ساعت بخوابید! الگوی خواب مناسب از خسته بودن شما در طول روز ممانعت خواهد کرد. همچنین مزایایی مانند هوشیارتر بودن، توانایی فکر کردن و یادگیری سریع تر و داشتن سنخیت فیزیکی بیشتر (به معنی اشتباهات کمتر ناآزموده) را نیز دارد. پس از خواب خوب، حلقه سیاه کمتری اطراف چشم ها داشته و کمتر رنگ پریده به نظر خواهید رسید. همچنین احتمال ابتلا به بیماری (و حتی لکه) کمتری به علت عملکرد بهتر سیستم دفاعی بدن خواهید داشت. 

 • زمان زیادی را جلوی تلویزیون، صرف نکنید! انجام این کار، تعداد پلک زدن ها را کاهش داده و باعث خشکی چشم، می شود. این کار منجر به سیاه شدن زیر چشم می شود. همچنین سبک زندگی بی تحرک، منجر به افزایش وزن یا حتی داشتن عادتهای ناسالم (مانند صرف زمان کمتر برای تهیه غذا یا ورزش نکردن) شده که با بهبود شخصیت شما تناقض دارد، دلیلی که شما را به اینجا و خواندن این مقاله کشانده است! 

 • در صورت داشتن یک یا چند جوش، نگران نباشید. همه در دوران رشد حداقل چند جوش می زنند. دیگران متوجه آنها نخواهند شد به شرطی که خود شما، تظاهر نکنید که این مساله مهمی است. برای جوش های اتفاقی، بهترین کار عدم استفاده از داروهای «ضدجوش» و محدود کردن خودتان تنها به استفاده از پارچه داغ، هر چند ساعت یک بار بر جوش است. اغلب جوش ها تنها چند روز باقی می مانند مگر اینکه پوست، حساس یا دچار عفونت شده باشد. 

 • تلاش نکنید فرد دیگری باشید! کشف جنبه های دیگر شخصیت تان، عالی است اما خودتان را مجبور به حس کردن متضاد احساسات خود، نکنید. واقعی بودن جذاب بوده و سایرین متوجه غیر واقعی بودن شما می شوند. در صورت عدم پذیرش خود واقعی تان از سوی کسی، آنها ارزش زمان گذاشتن را ندارند. 

 • اگر فکر می کنید شخصیت شما چندان هم جذاب نیست، به جنبه های غیر جذاب شخصیت تان، از دید خود نگاه کنید. نسبت به هر گرایش آزاردهنده از دید خودتان یا دیگران، آگاه باشید. آنها را مخفی کرده یا زمان نمایان شدن آنها آگاه بوده و آنها را مخفی کنید. پس از مدتی موفق شده و این قسمت از شخصیت دیگر وجود خارجی نخواهد داشت. به شرط خوب به نظر رسیدن شما، دخترها عاشق این شخصیت خواهند شد. 

 • هرگز به یکباره لباس گرم نپوشید چرا که ژست گیر به نظر خواهید رسید. تغییری آهسته در طول مدت یک ماه اعمال کرده و مطمئن شوید، دوستان با گرایش شما هماهنگ هستند.

 • اطراف و پیرامون خانم ها، رفتار شجاعانه داشته باشید. آنها هنگام ترسیدن، شجاعت و حمایت شما را دوست خواهند داشت. 

 • هنگام پیاده روی، آب دهان خود را روی زمین نریزید. 

 • در صورت داشتن بینی یا گوش های بزرگ، بلند کردن موها، باعث کمتر به نظر رسیدن آنها خواهد شد. 

 • برای تجربه ای جدید و پیدا کردن دوستانی تازه، فوتبال یا بسکتبال بازی کنید. 

 • از خودنما بودن نهراسید! این موضوع، ضرورتاً چیز بدی نیست البته از عدم اغراق در این کار، اطمینان حاصل کنید. 

 • خودتان باشید! کلیشه به نظر می رسد اما صحت دارد! فایده جذاب بودن چیست وقتی تلاش داشته باشید، افرادی را تحت تاثیر قرار دهید که شما را برای خود واقعی تان دوست ندارند؟ 

 • عصبی نباشید! به ویژه وقتی سایرین در حال صحبت کردن و خوش گذرانی هستند. در این شرایط، فقط کاری را انجام دهید که به شما حس بهتری می دهد! 

 • چیزهای مختلفی را امتحان کنید، شاید نوع خاصی کلاه یا ساعت یا حتی جلیقه رسمی (جلیقه ای مناسب با پیراهن) مناسب شما باشد. چیز کوچکی به لباس های خود اضافه کنید که می دانید خوب به نظر خواهد رسید. همچنین فقط درگیر ظاهر نشده و به کارایی نیز توجه ویژه ای داشته باشید مثلا شاید استفاده از یک کلاه  لبه دار برای یک روز آفتابی تابستان یا یک جلیقه برای ماه های بهار یا پاییز (البته نه نوع پفی آن) یا یک کاپشن برای ماه های سرد زمستان. همچنین چکمه های نوک برگشته نیز در حال حاضر مد بوده و چند منظوره هستند. 

 • از برقراری ارتباط چشمی، اطمینان حاصل کنید. به سینه های یک خانم زل نزنید. 
منبع: wikihow.com
ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران:
خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1386
4/10 (تعداد آرا 4 نفر )
Share  

 


تبلیغ
نکته روز
افراد موفق بر راه حل ها تمرکز می کنند اما افراد متوسط به فردی که مشکل را ایجاد کرده است فکر می کنند. «برایان تریسی»
تبلیغ
مطالب محبوب
تبلیغ

 
تبلیغ

 
تبلیغ

 
تبلیغ

 
تبلیغ

تبلیغ

 
تبلیغ