:  
یکشنبه 16 آذر 1393 00:00

چگونه بوی سیگار درون ماشین را برطرف کنیم؟

چگونه بوی سیگار درون ماشین را برطرف کنیم؟خواه شما در ماشین تان سیگار کشیده باشید یا به تازگی ماشینی را خریده باشید که درون آن بوی بدی از سیگار وجود داشته باشد، بوی بد سیگار را می توان با ابزار و وسایل مناسب به طور موثر از درون ماشین برطرف کرد. سریع جارو کردن درون ماشین و سپس استفاده از یک ترکیب شیمیایی و پاک کننده های طبیعی،کمک می کند تا بتوانید بوی بد سیگار درون ماشین را از بین ببرید. در این صورت، شما خیلی سریع ماشینی با بوی کاملا مطلوب خواهید داشت.
بخش 1 از 4: ابتدا تمیز کردن درون ماشین


1   کفپوش های ماشین را با برس تمیز کننده فرش و جارو برقی تمیز کنید. تمیز کردن کفپوش ها با یک برس تمیز کننده فرش معمولی می تواند برای رفع بوی بد درون ماشین موثر باشد. استفاده از برس باعث می شود که کثیفی ها از سطح جدا شده و سپس کفپوش های را به خوبی با جارو برقی تمیز کنید.
 • حتی اگر شما نمی توانید کفپوش ها را تمیز کنید، حداقل آن ها را جارو برقی بکشید. این کار به تنهایی می تواند بوی سیگار را برطرف کند. احتمالا با برطرف کردن ذرات کوچکی که کاملا بوی سیگار می دهند تا حدودی این بوی بد برطرف خواهد شد.

2   زیر سیگاری درون ماشین را تمیز کنید. انجام این کار بدیهی است اما لازم است که یادآوری شود. بعد از تمیز کردن زیر سیگاری درون ماشین، با دستمال آشپزخانه جاذب مقداری خوشبو کننده هوای معمولی را به درون زیر سیگاری بمالید. یک لایه خوشبو کننده هوا درون زیر سیگاری ماشین سبب می شود که زیر سیگاری بوی خوب و مطبوعی داشته باشد. این لایه خوش بوکننده قابل اشتعال نیست و تنها باعث رایحه ای دلپذیر درون ماشین می شود.

3   یک خوشبو کنده خودرو یا یک دریچه تهویه درون کابین ماشین آویزان کنید. البته اگر شما به تازگی ماشین خود را تمیز کرده اید و سعی می کنید بوی تمیز کننده ها را از بین ببرید یا اینکه بوی بد ماشین را پنهان کنید، استفاده از یک خوشبو کننده خودرو به احتمال زیاد توجه شما را جلب می کند. اگر شما فقط نگران برطرف کردن بوهای مضر از درون ماشینتان هستید، آویزان کردن یک خوشبو کننده هوا یا دریچه تهویه می تواند تاثیر بسیار خوبی داشته باشد.

4   بخاری ماشین را به مدت 30 دقیقه روشن کنید. درهای ماشین را باز بگذارید، ماشین را روشن کنید و در حالی که باقی آن را تمیز می کنید، بخاری ماشین را روشن کرده تا هوا درون ماشین جریان یابد. در این صورت، همزمان با تمیز کردن ماشین هوای تازه و مطبوع در تمام کابین ماشین جریان یافته و کیفیت هوای درون ماشین بهتر می شود.

 • اگر شما واقعا فکر می کنید که لازم است فیلتر هوای درون کابین ماشین را عوض کنید، هر 15000-12000مایل (24000-19000کیلومتر) یا حداقل سالی یک بار آن را تعویض کنید. اگر شما نمی توانید آخرین باری که فیلتر هوا را تعویض کرده اید به یاد بیاورید، بهتر است اکنون آن را تعویض کنید. تعویض کردن فیلتر هوا باید تاثیرگذار باشد.بخش 2 از 4: استفاده از پاک کننده های شیمیایی


1   با استفاده از یک دستمال پارچه ای و پاک کننده لوازم داخلی این کار را انجام دهید. دستمال پارچه ای مانند دستمال اسکاچ گارد و یک پاک کننده لوازم داخلی به خوبی بوی بد داخل ماشین را برطرف می کنند. بر روی صندلی،کفپوش کف ماشین و حتی کمربند ایمنی-تقریبا هر مکانی که برای دستمال قابل دسترسی است- پاک کننده را اسپری کنید. دستورالعمل شرکت سازنده را دنبال کنید. پاک کننده را به دستمال پرز دار نرم که به اندازه کافی بزرگ است، مالیده و تمیز کردن ماشین را ادامه دهید.
 • شما ممکن است بخواهید از پاک کننده های ضد باکتری استفاده کنید زیرا آن ها برای از بین بردن بوی سیگار بهتر عمل می کنند.
 • این کار ممکن است کمی سخت باشد اما اگر قبل از تمیز کردن، صندلی ها را از ماشین خارج کنید، بهتر می توانید بوی بد درون ماشین را برطرف کنید. مکان های زیادی زیر صندلی ها وجود دارند که دسترسی به آن ها سخت است و هنوز جاذب بوی سیگار هستند. خارج کردن صندلی ها و سپس تمیز کردن آن ها باعث می شود که به خوبی به مکان های مخفی که ذرات و بوی سیگار در آن ها پنهان شده اند، دسترسی پیدا کرده و آن مناطق را به خوبی تمیز کنید. انجام این کار می تواند در از بین بردن بوی بد داخل ماشین بسیار موثر باشد.

2   صندلی ها و ناحیه های فرش شده را با برطرف کننده بوی حیوانات خانگی تمیز کنید. این کار ممکن است عجیب به نظر برسد اما برای برطرف کردن بوی بد داخل ماشین به خوبی جواب می دهد. برطرف کننده بوی حیوانات خانگی مخصوصا آن هایی که برای از بین بردن لکه های ادرار و از همه مهمتر بو به کار می روند، می توانند به طور شگفت انگیزی عمل کنند. می توانید محصولی مانند مارک معجزه طبیعت را امتحان کنید.

3   از ورقه های خشک کن استفاده کنید. این برگه ها برای حفظ بوی تازه و مطبوع درون ماشین نیز به کار می روند. فقط چندین ورقه خشک کن یا یک جعبه در باز که محتوی ورقه های خشک کن است را در مکانی از ماشین مانند زیر صندلی قرار دهید. هنگامی که این برگه ها در معرض نور خورشید قرار می گیرند، گرم می شوند و رایحه معطر و تازه ای را در هوا آزاد می کنند. یک جعبه حاوی ورقه های خشک کن، هوای درون ماشین را برای مدت زمان طولانی مطبوع و تازه حفظ می کند. شما می تواند آن ها را با هزینه کمتری نسبت به خوشبو کننده های ماشین تهیه کنید.

 • ورقه های خشک کن پس از مدت زمانی بوی نامطبوع را جذب می کنند البته پس از مدت زمانی تا حدودی انتشار رایحه مطلوب آن ها کاهش می یابد. بنابراین، بهتر است که گاهی اوقات آن را تعویض کنید.

4   اگر هنوز بوی سیگار در درون کابین ماشین غالب است، یک پاک کننده بسیار رقیق را در سرتاسر دریچه های بخاری اسپری کنید. برای نتیجه بهتر به عنوان مثال از لیسول یا هر مایع سفیدکننده با غلظت بسیار پایین، برای این کار استفاده کنید. محفظه ورود هوا را پیدا کنید (که معمولا در زیر کاپوت در سمت راست نزدیک به شیشه جلو ماشین قرار دارد) و در حالی که سیستم تهویه هوا در ماشین روشن است، با یک بطری آب آن را اسپری کنید. در این صورت، بویی که درون مجاری راکد مانده است، تمیز خواهد شد.

5   روکش های ماشین را به موقع شامپو کنید. روکش ها یا صندلی ها را مستقیما شامپو کنید. روکش ها را با یک برس یا پارچه شامپو کنید (برس بهتر جواب می دهد). سپس شامپو باقی مانده در روکش یا صندلی را با بخارشوی بگیرید.
بخش 3 از 4: استفاده از پاک کننده های طبیعی


1   از جوش شیرین استفاده کنید. جوش شیرین بوگیر طبیعی است که کاربرد های فراوانی دارد مخصوصا برای ماشین هایی که فضای داخلی آن ها روکش دارد، جوش شیرین به خوبی عمل می کند. به منظور برطرف کردن بوهای نا مطبوع شدید، شما به یک بسته کامل یک پوندی جوش شیرین نیاز خواهید داشت. آنچه شما نیاز دارید:
 • تا جایی که امکان دارد جوش شیرین را بر روی پرزهای سطح بپاشید. این سطوح شامل کفپوش ها، صندلی ها، سقف (سعی کنید از گردگیر برای پاشیدن جوش شیرین بر روی سطح سقف استفاده کنید) و هر جای دیگری که ممکن است بوی نامطبوع نفوذ کرده باشد.
 • جوش شیرین را به پرزهای همه سطوح به خوبی وارد کنید. می توانید از یک پارچه، برس یا حتی دستتان برای مالیدن جوش شیرین بر روی سطوح استفاده کنید.
 • حداقل 30 دقیقه یا حدود یک روز صبر کنید. هر چه زمان طولانی تری جوش شیرین بر روی سطوح باقی بماند، خاصیت بوزدایی جوش شیرین برای رفع بوی نامطبوع بهتر و طولانی تر عمل می کند.
 • پس تمام شدن زمان انتظار، جوش شیرین را از روی سطوح با جارو برقی تمیز کنید. مطمئن شوید که به خوبی جوش شیرین را از شکاف بین سطوح همراه با ذراتی که ممکن است تولید کننده بوی نامطبوع باشند، برطرف می کنید.

2   داخل ماشین از جمله شیشه ها را با سرکه و آب تمیز کنید. با ترکیب 1/4 فنجان سرکه سفید (نه سرکه سیب) با 2 فنجان آب، یک ترکیب پاک کننده بسازید. این ترکیب را درون شیشه پاک کن ریخته و آن را تکان دهید. مقداری از ترکیب آب-سرکه را بر روی شیشه های پنجره و روکش داخلی ماشین اسپری کرده و آن را تمیز کنید. درحالی که از این شیوه استفاده می کنید، ممکن است آن ترکیب رایحه سرکه داشته باشد اما به محض اینکه سرکه خشک شود بوی آن نیز سریعا برطرف می شود.

3   سعی کنید دانه های قهوه برشته شده را به مدت یک روز درون ماشین قرار دهید. اگر شما رایحه قهوه را دوست ندارید ممکن است این فرصت را از دست بدهید زیرا این روش واقعا به خوبی جواب می دهد. در سرتاسر ماشین شش صفحه کاغذی همراه با قهوه قرار دهید. درون هرصفحه یک قاشق چایخوری قهوه بریزید. شیشه های ماشین را حدود 1/8 اینچ پایین نگه دارید و اجازه دهید در یک روز گرم و آفتابی، رایحه قهوه درون ماشین نفوذ کند. پس از یک روز، دانه های قهوه را از ماشین خارج کرده و از رایحه ی قهوه درون ماشین خود لذت ببرید!

4   از روزنامه مچاله شده استفاده کنید. اگرچه روش مطمئنی برای برطرف کردن بوی سیگار از درون ماشین نیست اما این روش از نظر مفید بودن برای رفع بوی نامطبوع مشهور است زیرا روزنامه بوگیر است. تعدادی برگه روزنامه را مچاله کرده و آن ها در سرتاسر درون ماشین قرار دهید. به مدت 48 ساعت روزنامه را در ماشین قرار داده تا بوی سیگار را جذب کند و سپس آن را از ماشین خارج کرده و دور بیاندازید.

 • مانند بیشتر روش های کارآمد در این مقاله، این روش می توانید همراه با روش های دیگر به خوبی جواب دهد. به منظور افزایش شانس برای از بین بردن بوی نامطبوع، به عنوان مثال این روش را به همراه قرار دادن دانه های قهوه درون ماشین یا هنگامی که سطوح را با جوش شیرین می پوشانید، انجام دهید.

5   زغال خالص را درون ماشین قرار دهید تا مانند یک فیلتر عمل کند. شما می توانید از فروشگاه مواد غذایی زغال خالص را تهیه کنید. یک فنجان یا بیشتر زغال خالص را که به شکل پودر است در یک کاسه ریخته و در درون ماشین قرار دهید. به مدت 1 تا 2 روز صبر کنید. پس از این مدت، زغال باید به خوبی بوی سیگار را از درون ماشین جذب کرده و برطرف کرده باشد.
 • زغال چوب خالص یک بوگیر نسبتا قوی محسوب می شود. اگر شما از جوش شیرین استفاده کرده اید و آن کاملا بوی سیگار را از درون ماشین برطرف نکرده است، این روش را امتحان کنید. با این روش باید بوی نامطبوع به خوبی برطرف شود.

6   سعی کنید به مدت یک شب مقدار کمی سرکه یا آمونیاک را در درون ماشین قرار دهید. یک فنجان یا بیشتر از این مواد برای برطرف کردن بوی سیگار کافی است. آمونیاک بسیار قوی است، بنابراین، در مدتی که از آمونیک برای رفع بوی نامطبوع استفاده می شود. از خوابیدن یا استراحت در ماشین پرهیز کنید. پس از خارج کردن آمونیاک از ماشین، قبل از استفاده از آن به مدت 1 یا 2 ساعت شیشه های ماشین را پایین داده تا هوای داخل ماشین عوض شود. اگر پس یک بار استفاده از این روش، بوی نامطبوع برطرف نشد، به مدت 1 یا 2 هفته هر شب این روش را تکرار کنید.بخش 4 از 4: روش های دیگر


1   پس از تمیز کردن ماشین، با استفاده از یک ژنراتور ازن (روش شوک ازن)، هرگونه بوی باقی مانده در فضای داخلی را برطرف کنید. به جای پنهان کردن بو، ژنراتور ازن کاملا بوی نامطبوع را برطرف خواهد کرد. ازن در حقیقت ترکیبات آلی باقیمانده که بوی نامطبوع را تولید می کنند، اکسید می کند.

2   هنگامی که یک مشکل تخصصی دارید،کمی پول هزینه کنید. هنگامی که شما برای رفع مشکل بوی ماشینتان از یک متخصص استفاده می کنید،کمی بیشتر باید هزینه کنید اما دیگر مجبور نیستید خودتان برای رفع بوی نامطبوع نگران باشید و شما می توانید مطمئن باشید که با استفاده از تجارب افراد متخصص، ماشین شما به تمیزترین حالت طبیعی خود باز می گردد.نکات


 • ورقه های خشک کن را تهیه کرده و با آن ها صندلی ها را خشک کنید. برای برطرف کردن سریع بوی نامطبوع، می توانید از اسپری های خوشبو کننده هوا استفاده کنید.
 • اگرچه آمار دقیقی وجود ندارد اما با استفاده بیش از حد از یک ژنراتور ازن ممکن است اجزای داخلی وسیله نقلیه (مانند درزهای پلاستیکی) خراب شوند. سرعت ژنراتور8000-4000 میلی گرم بر ساعت است که این سرعت برای 2 ساعت استفاده بدون ضرر است. ژنراتورهای قوی تر فقط در زمان کوتاه تر به خوبی جواب می دهند. اگر شما از این روش در دوره های زمانی با فاصله استفاده کنید، ممکن است از یک بار استفاده طولانی مدت بهتر عمل کند.
 • از یک پاک کننده قوی بیش از حد استفاده نکنید، در غیر این صورت، شما اثاثیه و لوازم داخلی را خراب خواهید کرد.
 • دانه های قهوه را در زیر سیگاری قرار دهید تا بوی نامطبوع را جذب کند.
 • هنگامی که می خواهید از یک پاک کننده جدید استفاده کنید، آن را بر روی یک ناحیه کم رنگ امتحان کنید.
 •  یک دسته گل اکالیپتوس خریداری کرده و از آن به عنوان یک وسیله دکوری زیبا و خوشبو کننده هوا درون ماشین استفاده کنید. این کار تا حد زیادی هوای داخل ماشین را تازه و مطبوع حفظ می کند اگرچه این روش لازم است همراه با شیوه های دیگر به کار گرفته شود.
 • روش کارآمد دیگر: 1.یک عدد سیب را به چهار قسمت برش دهید و چند خلال دندان را در اطراف هر برش قرار داده و هر برش را در یک فنجان آب بگذارید. 2.برش های سیب را به مدت یک روز یا یک شب درون ماشین بگذارید (اگر در طول روز شیشه ها پایین باشند، بهتر جواب می دهد). 3.ممکن است تکرار این روش یک هفته طول بکشد.هشدارها

 • اگر از ژنراتور ازن به طور نادرست استفاده شود، می تواند برای مواد لوازم داخلی ماشین و سلامتی شما مضر و خطرناک باشد. قبل از استفاده از دستگاه ازن، تمام دفترچه های راهنمای آن را مطالعه کنید. این بسیار مهم است که در هنگام استفاده از روش شوک ازن هیچ فرد یا حیوانی درون وسیله نقلیه نباشد.
 
 
 
منبع: wikihow.com

ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران:
خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 2916
4.1/10 (تعداد آرا 8 نفر )
Share  

 


تبلیغ
نکته روز
افراد موفق بر راه حل ها تمرکز می کنند اما افراد متوسط به فردی که مشکل را ایجاد کرده است فکر می کنند. «برایان تریسی»
تبلیغ
مطالب محبوب
تبلیغ

 
تبلیغ

 
تبلیغ

 
تبلیغ

 
تبلیغ

تبلیغ

 
تبلیغ