:  
دوشنبه 29 دى 1393 00:00

چگونه برای موهای فر از روش Curly Girl (فِر پیچ دار یا فر باز) استفاده کنیم؟

چگونه برای موهای فر از روش Curly Girl (فِر پیچ دار یا فر باز) استفاده کنیم؟

چگونه برای موهای فر از روش Curly Girl (فِر پیچ دار یا فِر باز) استفاده کنیم؟

 

 

 

آیا از موهای فر خشک، آسیب دیده، چین دار، و یا غیر قابل کنترل رنج می برید؟ آیا برای یک چیز جدید آماده هستید؟ روش curly girl (فر باز) ( با عنوان «no-poo» نیز نامیده می شود) موضوع اصلی کتاب، curly girl» » است که توسط لورن مسی تهیه شده. عنوان «no-poo» مربوط می شود به استفاده از شامپوهایی که سولفات ندارند، زیرا سولفات تمایل دارد که چربی طبیعی موها را از بین ببرد. هنگامی که موهای شما به دور از سولفات باشد، می تواند رطوبت طبیعی خود را حفظ کند.

این چگونه حاوی دستورالعمل های اساسی برای استفاده از نقش اصلی روش curly girl یا فر باز است (بدون سیلیکون، بدون سولفات / شامپو، بدون حرارت) و همچنین انجام یک روش خوب برای به حداکثر رساندن پتانسیل موهای فر. مانند بسیاری از روش های زیبا، که نتایج آن در افراد گوناگون، متفاوت است، این روش نیز ممکن است فقط برای شما کارایی داشته باشد. بنابراین، از موهای فر بد حالت و پر دردسر خداحافظی کنید و به موهای فر نرم و خوش حالت سلام کنید!

 

 

 

روش 1 از 3: آماده سازی موها برای روش curly girl (فر باز)

1   برای شروع از شامپو (برای آخرین بار) استفاده کنید. این کار باعث می شود که موهای شما از هرگونه مواد تشکیل دهنده سیلیکون که در برخی از محصولات مرتبط با مو وجود دارد که در آب نیز حل نمی شوند، پاک شوند (بخش هشدار را ببینید). لازم نیست برای این مرحله یک شامپو جدید تهیه کنید، تنها از چیزی استفاده کنید که درخانه موجود است. شامپوهای حاوی سولفات و بدون سولفات، هر دو سیلیکون را از بین می برند. 
2   شامپوی خود را کنار بگذارید! اکثر شامپوها، حاوی سولفات های خشک و خشن هستند که به موهای فر دار آسیب می رسانند (آمونیوم لورات سولفات، آمونیوم لوریل سولفات، سدیم لورت سولفات، سدیم لوریل سولفات، و غیره). این مواد شوینده رایج در شامپوها برای موهای فردار ناسازگار هستند. نرم کننده ها می توانند برای تمیز کردن مو به شیوه ای بسیار ملایم تر موثر باشند. اگر نمی توانید شامپو را کنار بگذارید، از شامپوهایی که حاوی مواد پاک کننده ملایم تر هستند استفاده کنید، به عنوان مثال کامیدوپروپیل بتائین یا کوکو بتائین (cocamidopropyl betaine or coco betaine).

 • «هرگز نباید تصور شستن یک ژاکت خوب را با مواد شوینده بی کیفیت در ذهن داشت. با این حال اغلب شامپوها حاوی این نوع مواد پاک کننده نامناسب هستند (لوریل سولفات سدیم یا سولفات لورات) که یکی از آنها در مایع ظرف شویی موجود است. آنها برای شستن قابلمه و تابه ها فوق العاده هستند چرا که روغن را به طور موثر از بین می برد. اما موها نیازمند حفظ برخی از روغن های طبیعی هستند، که از مو و پوست سر محافظت می کنند. لورن مسی می گوید از بین بردن آنها محروم کردن موی سر از رطوبت و اسیدآمینه های ضروری است که باعث خشک و بدحالت شدن موها می شود.»
 • در پایین، تصویری از یک شامپو و یک بطری مایع ظرف شویی وجود دارد. در تصویر بالا، همان سولفات در فهرست مواد تشکیل دهنده آن  قرار گرفته است.

 3   یک حالت دهنده و نرم کننده بدون سیلیکون تهیه کنید. احتمالا به یک نرم کننده برای پوست سر، نرم کننده قوی برای تمام ساقه مو و پایدار در تمام طول روز نیاز دارید. نرم کننده های مختلفی می توانید استفاده کنید. حتی می توانید سرم، ژل، یا حالت دهنده ها را در نظر بگیرید، اما به خاطر داشته باشید همه اینها باید بدون سیلیکون باشند. (اگر زمان زیادی را با گاز کلر سپری کرده اید، ممکن است بخواهید یک شامپو بدون سولفات نیز استفاده کنید.) برای کسب اطلاعات دقیق از مواد تشکیل دهنده شوینده ها به بخش نکته ها یا چگونه محصولات مخصوص موها را انتخاب کنیم، مراجعه کنید.4   آیا موهای خود را کوتاه کرده اید. این کار باعث خلاص شدن از شر هر گونه آسیب مو یا  پایان دادن به موخوره می شود. البته اگر نمی خواهید به آرایشگاه مراجعه کنید می توانید همیشه خود موهایتان را کوتاه کنید.

 

 

 

روش 2 از 3: آغاز روش جدید curly girl (فر باز)

1   پوست سر خود را با نرم کننده بشوئید (شوینده های نرم کننده). طبق معمول با خیس کردن موهای خود در حمام شروع کنید. با استفاده از انگشتان (نه ناخن) نرم کننده را در تمام نقاط پوست سر ماساژ دهید. این عمل مالش و اصطکاک، منجر خواهد شد که چرک، شوره سر و هر چیز دیگر براحتی شسته شوند. (برای اجتناب از سیلیکون به هشدارهای محصول توجه کنید.) پوست سر خود را کاملا شستشو و با نوک انگشتان ماساژ را ادامه دهید. به نسبت خشک بودن پوست سر خود، می توانید یک بار در هفته، دو بار در هفته، و یا هر روز با نرم کننده شستشو بدهید.

لورن مسی می گوید: «کسی که موهای فر دارد می تواند آنها را با روغن های طبیعی سر مرطوب نگه دارد و پوست سر خود را فقط  یک بار در هفته یا کمتر، بخوبی با نرم کننده شستشو دهد. مالش پوست سر بصورت مداوم با انگشتان به اندازه کافی برای پاک کردن چرک سر کافی است.»

 2   نرم کننده را به تمام موها برسانید و به آرامی آنها را از هم باز کنید. از دست یا شانه دانه بزرگ استفاده کنید. با بخشهای پایین موها شروع و سپس به تدریج به سمت بالا حرکت کنید. اجازه دهید که نرم کننده به مدت 5 دقیقه روی موهای شما  بماند تا رطوبت بیشتری به خود جذب کند.

 • همچنین ممکن است در این مرحله بخواهید موهای خود را به چند بخش تقسیم کنید. توصیه می شود که موهای خود را به دو طرف، فرق باز کنید.
 • اگر از هم باز کردن موهای شما به این روش مشکل است، یا بدلیل موخوره می خواهید نوک آنها را کوتاه کنید، به یاد داشته باشید زمانیکه مرطوب هستند، از مقدار زیادی نرم کننده استفاده کنید.
 • از هم باز کردن موها با هر وسیله ای، زمانی که خشک هستند ایده خوبی نیست. جدا کردن موی فر خشک، فقط باعث فر شدن بیشتر و شکسته شدن و آسیب بیشتر به آنها می شود.

 3   آخرین مرحله شستشوی موها را با آب سرد یا خنک انجام دهید. این کار باعث کاهش چین و شکن موها و افزایش درخشش آنها می شود. مقداری نرم کننده به موهای خود بمالید، به خصوص در قسمتی که خشک هستند مانند نوک آنها. بهتر است انگشتان خود را به آرامی بین موها بکشید، اما پس از این مرحله موهای خود را شانه نکنید.

 4   از محصولات آماده برای موهای خود استفاده کنید. اگر موهای شما خیلی فر هستند، این کار را پس از شستشو یعنی زمانی که هنوز موها خیس هستند انجام بدهید، اما اگر موهای شما فر معمولی یا موج دار هستند، پنج دقیقه یا بیشتر، صبر کنید. نرم کننده را در دست خود، پخش کنید. سپس، آن را به سر بمالید یا با وسیله ای به همه بخش های مو برسانید. یک روش معمول این است که در شروع با یک نرم کننده، چین و شکن مو کاهش داده می شود و سپس برای حالت دادن از ژل یا حالت دهنده استفاده می کنند. (از نرم کننده طبیعی خود همانند نرم کننده هایی که نیاز به شستشو ندارند استفاده کنید.) برخی ترجیح می دهند که از کرم های مخصوص موهای فر یا فقط از نرم کننده های موهای موج دار استفاده کنند، به هر حال این محصولات، حالت موهای شما را مانند روز قبل حفظ نمی کند. از هر محصولی که دوست دارید استفاده کنید (تا زمانی که بدون سیلیکون هستند). سپس، انگشتان خود را از لای موهای فر عبور بدهید (روش لاانگشتی) یعنی موها را بین انگشتان دست خود بگیرید و رو به بالا حرکت بدهید) و / یا تک تک رشته های موی فر را اطراف انگشت بچرخانید.

 5   به آرامی برای پاک کردن مواد مالیده شده به موها، از یک تی شرت، حوله کاغذی، یا یک حوله میکرو فیبر دار استفاده کنید. حوله های معمولی پارچه ای موهای شما را فر می کند. ممکن است بخواهید به جای این کار از روش لاانگشتی (عبور دادن انگشتان دست از بین موها) استفاده کنید. سپس پنج دقیقه یا بیشتر صبر کنید تا موهای شما به شکل مورد نظر دربیایند.6   زمان خشک کردن مو خود را به روش پلاپینگ کاهش بدهید.  یک تی شرت کهنه یا حوله میکرو فیبر روی یک سطح صاف پهن کنید (مانند روی توالت زمانی که دریچه آن بسته است). روی پارچه خم شوید. تاحدی که سرشما پارچه را لمس کنید، سپس پارچه را روی سر خود بکشید. پارچه یا تی شرت را دور موها بپیچانید مانند «پیچیدن ساندویچ» و در گردن خود گره بزنید یا بهم سنجاق کنید. همچنین می توانید از آستین تی شرت برای گره زدن استفاده کنید. پس از 30-15 دقیقه، پارچه را بردارید. اگر موهای شما پس از پلاپینگ چین دار هستند، به آرامی به آنها ژل بمالید.

 • انجام پلاپینگ بهترین روش برای موهای فر با طول متوسط تا بلند است. موهای فر معمولا بطور غیر عادی بعد از پلاپینگ، کوتاه می شوند. برای اطلاعات بیشتر از پالپ کردن موها، بیشتر مطالعه کنید.
7   موهای خود را خشک کنید. ساده ترین و بهترین روش، خشک کردن با هوا است. اگر برای خشک کردن موهای خود عجله دارید، برای جلوگیری ازچین و شکن، آنها را با قرار دادن دیفیوزر در سر سشوار خشک کنید. کاملا موهای خود را خشک نکنید (حدود 80 درصد خشک کنید) و در ادامه اجازه دهید تا بطور طبیعی خشک شوند. هنگامی که موهای شما در حال خشک شدن هستند، به آنها دست نزنید، وگرنه دچار چین و شکن می شوند و بهم خواهند خورد. استفاده از دیفیوزر، هم برای پخش کردن موها کارایی دارد و هم برای کاهش فر مو:

 • دیفیوزر کاسه ای، باعث حجم و پف کردن موها می شود (موها کنار هم قرار می گیرند بجای اینکه پراکنده شوند)، پرحجم و بزرگتر بنظر خواهند رسید و احتمالا فقط با سشوارهای مناسب، کارایی خواهد داشت. مقداری از مو را درون کاسه قرار داده و به سر خود فشار دهید. سپس دکمه «گرم» سشوار را روشن کنید. اگر سر شما خیلی داغ شد، دکمه خنک را بزنید.
 • دیفیوزر ابری و اسفنجی سبک است، با هر سشواری متناسب و قابل حمل است. این دیفیوزر را در مواردی استفاده کنید که با دستان خود موها را خشک می کنید. اگر موها با این روش حدود 50٪ خشک شد، دیگر ادامه ندهید. روش 3 از 3: حفظ سلامت در موی فر


1   یک آرایشگر با تجربه پیدا کنید. همه آرایشگرها یکسان نیستند، قبل از شروع به کار از او سئوال کنید که آیا در مورد موهای فر تجربه دارد یا نه و چه موادی بکار خواهد برد. کوتاه کردن بدون برنامه می تواند برای موهای فر فاجعه آمیز باشد. اگر موادی که او استفاده می کند دارای سیلیکون هستند، می توانید خودتان اصرار به تهیه آن داشته باشید. اگر آرایشگر برای کم پشت کردن موهای شما از یک تیغ استفاده می کند، این کار نوک موها را آسیب خواهد زد و در نتیجه مستعد موخوره خواهد شد. به یاد داشته باشید که برای کوتاه کردن موفق در موهای فر، به آرایشگرهای ماهر نیاز است.2   هر چهار تا شش ماه، موی خود را کوتاه کنید. برای جلوگیری از موخوره، معمولا کوتاه کردن یک دوم تا یک چهارم اینچ (نیم تا یک سانت)، کافی است. شکل بلند و مدور برای موهای فر مناسب هستند _ موی کوتاه تمایل به سیخ شدن دارد و خنده دار به نظر می رسد. موی فر معمولا از تجمع بافت موها در فرترین بخش خود تشکیل می شود. به همین دلیل نمی توان گفت که موی فر خشک مانند موی فر مرطوب، بنظر می رسد- موهای خود را در حالت خشک کوتاه کنید. همچنین، در نظر داشته باشید که موی فر خشک، کوتاه تر از موی مرطوب دیده می شود. ممکن است تنها دو اینچ (5 سانت) موی مرطوب را کوتاه کرده باشید، اما می تواند در حالت خشک اینگونه بنظر برسد که چهار یا پنج اینچ (10 تا 12 سانت) کوتاه شده است!3   برای حالت گرفتن موهای خود، فرصت بدهید. حالت گرفتن موها حتی با استفاده از هر شامپویی، 2 تا 6 هفته طول می کشد و حتی ممکن است در ابتدا بد بنظر برسند. حالت گرفتن مو یک پروژه طولانی مدت است و ممکن است برای بدست آوردن سلامت مجدد خود پس از سالها محرومیت از رطوبت بخاطراستفاده از شامپو، هفته ها طول بکشد.4   موهای فر خود را جذاب و زیبا نشان بدهید!
نکات

 • سعی کنید به نرم کننده خود عسل اضافه کنید. حدود نیمی عسل و نیمی نرم کننده را با هم مخلوط کنید، و سپس به طور معمول استفاده کنید. شما می توانید تنها مقداری عسل به موهای خود بزنید، اما مراقب باشید که بیش از یک یا دو قطره نباشد _ در غیر این صورت موهای شما چسبنده خواهد شد. مقدار کمی عسل، موها را پاک می کند و به آنها رطوبت و درخشندگی می دهد.
 • اگر فکر می کنید آب مصرفی شما سنگین یا حاوی مواد شیمیایی مضر مانند کلر یا کربنات کلسیم است، امکان دارد بخواهید از یک فیلتر برای دوش حمام استفاده کنید. این یک راه ساده برای جلوگیری از تمام ناخالصی هایی است که در آب سنگین وجود دارد. این ناخالصی اغلب بسرعت باعث اسفنجی و پوک شدن در موهای فر می شود و تنها می توان با _ حتما حدس زده اید _ استفاده از شوینده های حاوی سدیم لوریل سولفات، این مشکل را برطرف کرد.
 • برای جلوگیری از شکستگی موهای فر، هنگام خواب از بالش هایی استفاده کنید که روکش ساتن دارند.
 • دوش گرفتن هنگام صبح، قبل از رفتن به محل کار یا مدرسه و آرایش کردن آنها، می تواند سخت باشد. سعی کنید هنگام شب قبل از خواب دوش بگیرید و سپس پلاپینگ کنید ( در مرحله دهم بالا توضیح داده شد). هنگامی که از خواب بیدار می شوید موهای شما باید خشک شده باشد. کمی ژل مایع، طراوت دهنده، و یا آب به موهای فر و مچاله شده خود اسپری کنید، و بدنبال کار خود بروید.
 • همچنین می توانید از صاف کردن حرارتی رایگان موها یا روش کشش حلقه ای استفاده کنید. شب قبل، موها را بشوئید، آنها را در اطراف سر خود بپیچانید و با سنجاق سر، مهار کنید و بخوابید. نتیجه: موهائی بدون آسیب و بدون درهم ریختگی!
 • موهای فردار نیازهای مختلفی در طول فصول مختلف سال دارند. در تابستان از محصولات روانتر وشل تر استفاده کنید- آنهایی که باعث خفگی موها نمی شوند. همچنین برای جلو گیری از کاهش نرمی و کاهش چربی مو در جهت جلوگیری از چروک شدن و افزایش کیفیت موها مفید هستند. محصولات مخالف این حالت را در فصل زمستان استفاده کنید. باید از محصولات غلیظ تر، چرب تر و نرم کننده تر یا ضد خشک کننده های مو در هوا زمستانی استفاده کرد.
 • محصولات مختلف، کارایی بهتری برای انواع مختلف موهای فر دارد. شما باید انجمن های مرتبط با مو را که روی محصولات مناسب موی شما فعالیت می کنند، امتحان و بررسی کنید مانند naturallycurly.com . برخی از خطوط با کیفیت بالای تولید محصولات برای موهای فر عبارتند از Jessicurl, Curl Junkie, Kinky Curly, و Devacurl  (تولید کننده محصولات لورن مسی).
 • اگر احساس می کنید که موهای شما حساس، نرم، و پرچین و چروک شده اند، احتمال میزان مصرف نرم کننده شما زیاد شده است. در حالی که موی فر تمایل دارد که خشک باشد و نیازمند مقدار زیادی رطوبت است، برخی از محصولات می توانند مو را بیش از حد نرم کنند، به خصوص اگر مرغوب یا کمتر خشک باشد. اگر موهای شما بیش از حد نرم شده است، شامپوی بدون سولفات را امتحان کنید و نرم کننده و مرطوب کننده ضعیف تر برای موی خود استفاده کنید. همیشه از ضعیف بودن نرم کننده مورد مصرف خود اطمینان حاصل کنید.
 • به فروشگاه های محصولات طبیعی یا تخصصی و ارگانیک مو سر بزنید. بسیاری از شامپوها بدون سولفات هستند و محصولاتی وجود دارند که اغلب حاوی سیلیکون نیستند. برخی از مارک های خوب عبارتند از : Aubrey Organics, Desert Essences, Nature's Gate, TJ Nourish, Giovanni, Kinky Curly,  و Jane Carter .
 • صبور باشید و تاثیر محصولات مرتبط با مو و تغییرات آنها را به مرور تجربه کنید. موهای شما ممکن است هرگز کاملا بدون چین و شکن نباشد، اما می تواند نزدیک به این حالت باشد. منابع و مقالات را برای راهنمایی بیشتر مطالعه و به وب سایت های مفید مراجعه کنید. 

هشدار
 

 • اکثر مردم از شما بخاطر داشتن موهای فر دوست داشتنی، تعریف می کنند. با این حال، برخی از مردم هرگز از موهای فر شما تعریف نخواهند کرد. اجازه ندهید این موضوع روی شما تاثیر بگذارد. مهم نیست که چقدر با اتوی مو و اسپری، روی موهای خود تلاش کرده اید. از آنها لذت ببرید!
 • هرگز موی خشک فر را شانه یا برس نکنید. نه تنها باعث می شود که موهای شما شبیه یک توپ پارچه ای شود، بلکه باعث آسیب به آنها می شود. حتی اگر کمی موج دار هم باشند، انگشتان خود را از میان آنها عبور ندهید. بجای این کار، موها را بشکل بافته شده یا انبوه از هم جدا کنید. (البته اگر ترجیح می دهید به سبک آفریقایی عمل کنید.)
 • بیماری ها، داروها، تغییرات رژیم غذایی، و استرس زیاد می توانند باعث از دست دادن حالت طبیعی موها شوند [8]. بنابراین، اگر متوجه مشکلی در مو یا پوست سر خود شدید، در اسرع وقت با یک پزشک مشورت کنید.
 • اگر شما به طور عادی موهای فر خود را صاف می کنید و به روش CG (آفریقایی)، تغییر می دهید، به نظر می رسد هنگام دوش گرفتن مقدار زیادی از موهای خود را از دست می دهید. عصبی نشوید! از دست دادن 100 تار مو در روز طبیعی است. اگر از روش موهای کشیده و آویزان استفاده یا آنها را شانه و مرتب می کنید، بطور طبیعی ریخته خواهند شد حتی به احتمال زیاد متوجه آن نشوید. اگر موی فر دارید، هنگام شانه زدن و بازکردن آنها از یکدیگر، ریخته می شوند. به همین دلیل است که احساس می کنید موی بیشتری از دست می دهید.
 • بسیاری از محصولات موجود در داروخانه ها و یا سالنهای آرایش، دارای سیلیکون هستند. به عنوان مثال، تمام محصولاتی که در تصویر زیر ملاحظه می کنید، به جز Suave Naturals ، دارای سیلیکون هستند. این مواد را می توان به طور معمول (نه همیشه) از نام آنها شناسایی کرد که اغلب در آخر اسم خود دارای -cone, -conol,  و -xane هستند. در صورت امکان بطور کلی از محصولات دارای سیلیکون و واکس اجتناب کنید. ( همچنین این مواد شامل روغن های معدنی و روغن کرچک نیز می شود.) در کوتاه مدت، سیلیکون باعث می شود تا موها، براق و با فر کمتر بنظر برسند، اما در دراز مدت ساقه موها را متخلخل و عاری از رطوبت می کند، این اتفاق موجب می شود تا موها، لاغر، ناخوشایند و چروک شوند. به همین خاطر است که، سیلیکون موجب می شود تا فر مو سریع از بین برود، اما در طول زمان، واقعا به موهای شما آسیب می رساند. شامپوها به سیلیکون وابسته هستند، اما به بهای از بین بردن کامل روغن های طبیعی سر شما! راه حل این مشکلات کنار گذاشتن شامپو و سیلیکون است (که در نرم کننده ها و محصولات آرایشی وجود دارد).یک استثنا در این قاعده وجود دارد: اگر سیلیکون در خود PEG (پلی‌اتیلن گلیکول) داشته باشد، در آب محلول است و باعث تاثیر آن نخواهد شد. برای تائید اینکه محصول از تولیدات شرکت Curly Girl هست یا نه، به برچسب محصول دقت کنید.
ترکیبات سیلیکون که در آب قابل حل نیستد و روی موها تاثیر گذار هستند: methicone Cetearyl، Cetyl Dimethicone، Cyclomethicone، Cyclopentasiloxane، Dimethicone، Dimethiconol، Stearyl Dimethicone، Amodimethicone (و) Trideceth-12 (و) Cetrimonium کلرید، و Trimethylsilylamodimethicone.

توجه: Trideceth-12 و Cetrimonium Chloride  تنها سیلیکون هستند که وقتی هر دو با Amodimethicone ترکیب می شوند، مورد تائید هستند.

ترکیبات سیلیکون که در آب کمتر محلول هستند و در بیشتر موهای فر تاثیر دارند، عبارتند از : Amodimethicone، Behenoxy Dimethicone، و Stearoxy Dimethicone.

ترکیبات سیلیکون که در آب، محلول و برای استفاده بی خطر هستند عبارتند از (به وجود PEG «پلی‌اتیلن گلیکول» روی برچسب محصول اشاره نشده است):

 • اگر می خواهید که گاهی اوقات از شامپو استفاده کنید، بررسی کنید تا مطمئن شوید هیچگونه ماده سولفات که از آنها نام برده شد، در آن وجود نداشته باشد. در عوض، اگر گاهی اوقات بعد از شنا برای برطرف کردن کلر استخر از شامپو استفاده می کنید از مواد پاک کننده ملایمی استفاده کنید که دارای ترکیبات مجاز است. (در مقابل، آب نمک اقیانوس واقعا برای موهای فر مفید است زیرا نمک یک تقویت کننده طبیعی برای موی فر است.)
 • برخی از سولفاتهای متداول عبارتند از : آلکیل بنزن سولفونات، لورات آمونیوم یا لوریل سولفات، آمونیوم یا سدیم زایلن سولفونات، سدیم C14-16 الفین سولفونات، سدیم کوکیل ساکروزینات، لورات سدیم، میرت، یا لوریل سولفات، سدیم لوریل سولفو استات،تی- دودسیل بنزن سولفونات، اتیل PEG-15  کوکامین سولفات، و دی اوکتیل سدیم سولفو سوکینات.
 • برخی از مواد پاک کننده ملایم، که کمتر خشک کننده هستند و در اصلاح CG گفته می شوند عبارتند از : کمتر هستند، بتائین کوکامیدوپروپیل، بتائین کوکو، کوکام فاکسیتات، کوکام فودی پروپینات، کوکام فودی استات، دی سدیم کوکام فودی استات یا کوکام فودی پروپینات، لاروآمفو استات و سدیم کوکیل ایزه تیونات.منبع: WikiHow.com

ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران:
خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1595
4/10 (تعداد آرا 4 نفر )
Share  

 


تبلیغ
نکته روز
افراد موفق بر راه حل ها تمرکز می کنند اما افراد متوسط به فردی که مشکل را ایجاد کرده است فکر می کنند. «برایان تریسی»
تبلیغ
مطالب محبوب
تبلیغ

 
تبلیغ

 
تبلیغ

 
تبلیغ

 
تبلیغ

تبلیغ

 
تبلیغ