:  
شنبه 13 دى 1393 00:00

چگونه از موهای رشد نکرده بعد از اپیلاسیون جلوگیری کنیم؟

چگونه از موهای رشد نکرده بعد از اپیلاسیون جلوگیری کنیم؟

چگونه از موهای رشد نکرده بعد از اپیلاسیون جلوگیری کنیم؟اپیلاسیون روشی برای از بین بردن موهای زاید است. بعضی از انواع رایج اپیلاسیون شامل موم انداختن، کندن و استفاده از وسایلی مثل الکترولیزها و دستگاه های لیزر موهای زاید می باشد. مهم نیست که ازچه نوع اپیلاسیون برای از بین بردن موهای زاید استفاده میشود، بلکه باید به این مسئله توجه کرد که خطر موهای رشد نکرده بعد از اپیلاسیون وجود خواهد داشت. این موهای رشد نکرده ممکن است عفونت کند و هم چنین درد آور باشد. خوشبختانه روش های موثری برای جلوگیری از موهای رشد نکرده وجود دارد که احتمال ورم آزار دهنده در هنگام کندن مو را می کاهد.  

  
 

مراحل

  
از عوامل خطر در هنگام  یادگیری نحوه ی جلوگیری از موهای رشد نکرده بعد از اپیلاسیون اگاه شوید

1   از عوامل خطر در هنگام  یادگیری نحوه ی جلوگیری از موهای رشد نکرده بعد از اپیلاسیون آگاه شوید. بر طبق گفته ی کلینک مایو Mayo مردان امریکایی - افریقایی  بین سنین 14 تا 25  بیشترین جمعیتی هستند که با این مشکل مواجه هستند. به هر حال هر کس با موهای ضخیم و مجعد نیز ممکن است درمعرض خطر جدی پیشروی موهای رشد نکرده بعد از کندن موها قرار بگیرد. 


پوستتان را از درون و بیرون مرطوب نگهدراید
2   پوستتان را از درون و بیرون مرطوب نگهدارید. نوشیدن مقداری آب در طی روز برای لطیف و نرم نگه داشتن پوست، باعث کاهش یافتن خطر پیشرفت موهای رشد نکرده بعد از فرایند کندن مو می شود. به جای اینکه  صبر کنید تا پوستتان خشک و زرد به نظر برسد از لوسیون های مرطوب بر روی پوستتان استفاده کنید. از محصولات تهیه شده با نفت خام  یا محصولات حیوانی خودداری کنید به این دلیل که این عناصر میتواند منافذ را ببندد و  راه را برای جلوگیری موثر موهای رشد نکرده باز کند.
  
به طرف رویش طبیعی پیاز مو اپیلاسیون کنید
3   پوستتان را قبل  فرایند از بین بردن موهای رشد نکرده ، با تیغ اپیلاسیون کنید. اپیلاسیون با تیغ باعث از بین رفتن سلول های مرده و خشک سطح میانی پوست و کاهش منافذ بسته شده ی آن و موهای رشد نکرده می شود. علاوه بر این، به نرم و لطیف شدن پوست کمک کرده و باعث می شود که موها به طور کامل از بین برود. 
  
بعد از اپیلاسیون پوستتان را کمپرس سرد کنید
4   به طرف رویش طبیعی پیاز مو  اپیلاسیون کنید. مهم نیست که شما از چه روشی برای اپیلاسیون استفاده میکنید بلکه مهم ترین دلیل موهای رشد نکرده  این است که موها بر خلاف مسیر رشد پیاز مو کنده می شوند.  وقتی موها بر خلاف جهت  طبیعی شان کنده شوند احتمال شکسته شدن و رشد نکردن آنها زیادتر است.
   
بعد از اپیلاسیون پوستتان را کمپرس سرد کنید.
5   بعد از اپیلاسیون پوستتان را کمپرس سرد کنید. یک بخش از یادگیری نحوه ی جلوگیری از موهای رشد نکرده بعد از اپیلاسیون این است که این قسمت را با شوینده های طبیعی به صورت حرکت دورانی تمیز نگه دارید. از فرمول های حاوی مواد خشن و ناملایم که باعث آزار رساندن به پوستتان  میشود استفاده نکنید. از کرم های لطیف که پوستتان را نرم و مرطوب نگه می دارد، استفاده کنید.
 
از دستکاری موهای رشد نکرده اجتناب کنید که این امر باعث پیشرفت  آنها میشود.
6    از دستکاری موهای رشد نکرده اجتناب کنید که این امر باعث پیشرفت آنها می شود. موهای رشد نکرده از طریق ورم های کوچک قرمز که میتواند خارش آور و دردناک باشد مشخص می شوند. از خراشیدن ورم ها اجتناب کنید به این دلیل که این کار می تواند باعث عفونت کردن آنها شود. با پزشک تان در مورد درمان موهای رشد نکرده بعد از  اپیلاسیون مثل درمان موضعی برای کنترل التهاب و انتی بیوتیک های خوراکی برای درمان عفونت مشورت کنید.
  
پایان
   
  
   
   
منبع: wikihow.com

ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران:
خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 7694
6.1/10 (تعداد آرا 14 نفر )
Share  

 


تبلیغ
نکته روز
افراد موفق بر راه حل ها تمرکز می کنند اما افراد متوسط به فردی که مشکل را ایجاد کرده است فکر می کنند. «برایان تریسی»
تبلیغ
مطالب محبوب
تبلیغ

 
تبلیغ

 
تبلیغ

 
تبلیغ

 
تبلیغ

تبلیغ

 
تبلیغ