:  
چهارشنبه 21 آبان 1393 00:00

چگونه اتومبیل را بشوییم​؟

چگونه اتومبیل را بشوییم​؟

چگونه اتومبیل را بشوییم​؟
شستن اتومبیل شما به دست خودتان می تواند فرصتی آرامش دهنده برای رهایی از نگرانی هایتان درزندگی باشد. همچنین فعالیتی است که کودکانتان می توانند در آن به شما کمک کنند. شما فقط به یک صابون، یک سطل و تعدادی دستمال احتیاج دارید.مراحل 


1   ماشین را دور از نور مستقیم خورشید پارک کنید. این کار از خشک شدن قبل از موعد ماشین و به جا ماندن لکه روی آن جلوگیری می کند.
  

2   هر چیزی که ممکن است به آن احتیاج پیدا کنید نزدیک ماشین قرار دهید.

3    سطل را از آب پرکنید و صابون شستشوی ماشین را به اندازه ی گفته  شده روی بطری آن، اضافه کنید.

4      یک سطل دیگر را با آب معمولی پر کنید.

5      مطمئن شوید که همه ی پنجره ها بسته اند و آنتن را جمع کنید.

6    ماشین را آب پاشی کنید تا جرم ها از بین رفته یا نرم شوند. از جریان آب بسیار قوی استفاده نکنید. اینکار ممکن است باعث ساییده شدن سنگریزه ها به رنگ ماشین و خراش افتادن روی آن شود. سعی کنید جریان آب را رو به پایین روی همه ی سطوح بگیرید. رو به بالا گرفتن جریان آب در اطراف پنجره ها اگر منفذی در واشرهای دور شیشه باشد، ممکن است باعث نفوذ آب به داخل ماشین شود.
 
7   برف پاک کن ها را از روی شیشه ی جلو بلند کنید تا در محل مناسبشان دوراز شیشه جا بیفتند.

8   یک دستکش شستشو یا اسفنج را در آب صابون خیس کنید تا مطمئن شویدکه تمام آلودگی ها از روی آن شسته شده اند. سپس شروع به کشیدن آن به ماشین کنید. روی بدنه ی ماشین از برس های شستشو استفاده نکنید. این کار ممکن است خراش های کوچکی ایجاد کند.

9   شستشو را بخش به بخش انجام دهید و از قسمت بالا شروع کنید. چندین بار دور ماشین بچرخید و قسمت های پایین تر را در هر دور بشویید.

10   آلودگی های روی اسفنج یا دستکش شستشو را دائما" در سطل آب تمیز پاک کنید.

11   بعد از شستن هر قسمت، آن را با شیلنگ آبپاشی کرده، سپس به قسمت بعد بروید. زیرا نمی خواهیم صابون روی ماشین خشک شود و لکه ایجاد کند.

12   در طول کار تمام سطح ماشین را خیس نگه دارید.این کار از ماندن جای قطرات آب روی رنگ ماشین و ایجاد لکه ی آب جلوگیری می کند. شما باید بتوانید قبل از خشک شدن ماشین در اثر هوا آن را با یک حوله خشک کنید.

13   پایین بدنه و لاستیک ها را در آخر کار تمیز کنید زیرا این قسمت ها کثیف ترین و گِلی ترین قسمت ها هستند. استفاده از یک اسفنج یا دستکش شستشوی جدا برای قسمت های پایین هم می تواند ایده ی خوبی باشد.

14   از یک برس چرخ نازک و بلند برای شستشوی رینگ لاستیک استفاده کنید. اگر رینگ لاستیکتان خیلی صاف است، به جای برس از اسفنج یا دستکش شستشو استفاده کنیدو آن ها را بعد از آبپاشی آلودگی های اولیه همراه با بدنه ی ماشین بشویید.

15   با یک برس پلاستیکی دور تایر ها را پاک کنید.

16   در بعضی قسمت ها، زیر بدنه ی ماشین را با یک شیلنگ اسپری کننده از زوایای مختلف آب بکشید.این کار به خصوص زمانی اهمیت دارد که ماشین با نمک در تماس بوده باشد.

17   ماشین را با حوله ی تمیز خشک کنید.

18   هر چند وقت یکبار، اتومبیل خود را چک کنید و از آن محافظت کنید.
 
 

نکات 

 
  • اگر ماشین شما خیلی خیلی کثیف است، کار را به آب و صابون بسپارید. و کار را بارها تکرار کنید. شستشو را صبح زود یا عصر انجام دهید تا صابون روی ماشین خشک نشود. از برس استفاده نکنید و سخت خراش ندهید. این باعث خراب شدن پایان کار می شود. به طور کلی چند قسمت جرم لجباز ازخراش روی ماشین بهتر خواهند بود.
  • واکس ( یا یکی از ساخته های پلیمری جدید ) از رنگ ماشین در مقابل نور خورشید جلوگیریمی کند. در نتیجه رنگ از بین نرفته و کاهش پیدا نمی کند. همچنین از سنگ ریزه هایی که ممکناست در اتوبان ها روی رنگ ماشین پرت شود جلوگیری می کند. محصولات پلیمری ماندگاری بالاتری نسبت به واکس دارند. محصولاتی که در مغازه های ابزار فروشی کلی به شما فروخته می شود به همانماندگاری محصولاتی هستند که فروشنده های ماشین به قیمت های گزاف به شما می فروشند.

  • از وینیل یا پاک کننده یا نرم کننده ی پلاستیک برای قسمت های تیره ی پلاستیکی و تایر ها استفاده کنید. ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران:
خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 1664
4.8/10 (تعداد آرا 5 نفر )
Share  

 


تبلیغ
نکته روز
افراد موفق بر راه حل ها تمرکز می کنند اما افراد متوسط به فردی که مشکل را ایجاد کرده است فکر می کنند. «برایان تریسی»
تبلیغ
مطالب محبوب
تبلیغ

 
تبلیغ

 
تبلیغ

 
تبلیغ

 
تبلیغ

تبلیغ

 
تبلیغ