:  
جمعه 21 آذر 1393 00:00

چگونه ابروهایمان را بند بیاندازیم؟

چگونه ابروهایمان را بند بیاندازیم؟ چگونه ابروهایمان را بند بیاندازیم؟

  

​   
​   
از برداشتن شلخته‌وار ابروهایتان با موچین و یا آسیب رساندن به پوست لطیفِ اطرافِ چشمتان با وَکس (موم)، خسته شده‌اید؟ روش جایگزین بند انداختن است، مهارتی بسیار قدیمی‌ که با یک تکه نخ موهای ابرو و یا سایر موها را با آن برمی‌دارند. گرچه این کار تمرین و ممارست می‌طلبد، اما تمامی آنچه که نیاز دارید یک تکه نخ است.
​   
مراحل

1   وسایلی که در قسمت «وسایل مورد نیاز» آمده است را فراهم کنید.  وسیله‌ی اصلی مورد نیاز یک تکه نخ است اما شاید دوست داشته باشید الگوی ابروی مورد نظرتان را با مداد بکشید یا قبل از بند انداختن ناحیه ی ابرو را با یخ بی‌حس کنید.

2   دو سر نخ را به هم گره بزنید تا یک دایره تشکیل شود. نخ های اضافی دو طرف گره را با قیچی بچینید.

3   قسمتی از نخ که گره دارد را در یک دست و قسمت دیگر را در دست دیگر بگیرید.

4   دستی که در آن قسمتی از نخ است که گره ندارد را پنچ یا شش بار بچرخانید اما دست دیگر فقط نخ را محکم بگیرد و تکان نخورد (این کار برای این است که گره به وسط نخ نیاید). حلقه ی نخ باید به شکل علامت بی نهایت (∞) یا ساعت شنی در بیاید.

5   تمرین کنید که همزمان یک دست را باز کنید و دست دیگر را ببندید. قسمتی از نخ که در وسط پیچیده شده موها را بر می دارد. تمرین حرکت قیچی در آینده به کمکتان خواهد آمد.

6    دستانتان را جوری روی صورت بگیرید که انگشتانتان خلاف جهت صورت باشند و روی دستتان به روی صورت باشد و آن ها را بالای یکی از ابروهایتان بگذارید. 

7   جوری مثلث نخ را کنار ابرو بگذارید که موهایی که می‌خواهید بردارید در میان مثلث باشند. بند انداختن باید خلاف جهت رویش موها باشد پس باید نوک مثلث را به سمت خلاف جهت رویش موها حرکت دهید.

8   دستی که مثلثی که اطراف موهاست را کنترل می‌کند، ببندید و همزمان دست دیگر را باز کنید.  حواستان باشد که نخ همچنان روی پوست بماند. به سرعت عکس این حرکت را انجام دهید(حرکت قیچی). موها باید برداشته شده باشند.

9   بند انداختن را تمرین کنید.  مدتی طول می‌کشد تا در این ‌کار مهارت یابید.

​   
​   
نکات
​   
  • همچنین حتما در وضعیتی جلوی آینه قرار بگیرید که ببینید چه می‌کنید. در غیر این صورت ممکن است ناخواسته شکل ابروی خود را خلاف آنچه دوست داشتید، تغییر دهید.
  • با همین تکنیک می‌توانید ابروی دیگران را هم بردارید. از آن‌ها بخواهید پوست اطراف ابروهایشان را بکشند تا تصادفا پوست را برندارید (آخ!).
  • بند انداختن برای موهای بالای لب هم می‌تواند استفاده شود. فقط حتما پوست را با جمع کردن لب در دهانتان یا گذاشتن زبان زیر همان ناحیه‌ای که بند می‌اندازید، بکشید.


هشدارها
​   
  • بند انداختن حجم زیادی از مو را به یکباره برمی‌دارد. حواستان باشد در یک حرکت قسمت زیادی از ابرو را برندارید.
  • مراقب باشید فقط موها را بردارید اگر تصادفا پوست بین نخ گیر کند دردناک خواهد بود.
​   

وسایل مورد نیاز:
​   
  • حدود 35 سانتی‌متر نخ
  • پودر یا مداد تا الگوی ابروی مورد نظرتان را بکشید (اختیاری).
  • ژل ابرو (اختیاری).
  • یخ (اختیاری).
​   
​   
​   
منبع: Wikihow.com
ارسال نظر:
ارسال
نظرات کاربران:
خانه چاپ ارسال به دوستان نسخه متنی کوچک کردن متن بزرگ کردن متن دانلود خروجی پی دی اف خروجی میکروسافت ورد
تعداد بازدید : 3752
4.3/10 (تعداد آرا 6 نفر )
Share  

 


تبلیغ
نکته روز
افراد موفق بر راه حل ها تمرکز می کنند اما افراد متوسط به فردی که مشکل را ایجاد کرده است فکر می کنند. «برایان تریسی»
تبلیغ
مطالب محبوب
تبلیغ

 
تبلیغ

 
تبلیغ

 
تبلیغ

 
تبلیغ

تبلیغ

 
تبلیغ